אתי אנקרי: למצוא את החלק הזך בתוכינו

הזמרת אתי אנקרי על המשברים העוברים עלינו: "אנחנו צריכים למצוא את החלק הזך הנסתר בתוך הסבך ולעלות דרכו. אין לנו דרך אחרת".

תגיות: אתי אנקרי
יהונתן גוטליב , ו' באב תש"פ

חודש הקריאה- אתי אנקרי
חודש הקריאה- אתי אנקרי
צילום: רום יחצ

הזמרת אתי אנקרי אמרה היום (שני) כי בימים אלה, לקראת תשעה באב, אנחנו צריכים להתמקד ב"אהבת לרעך כמוך".

"ואהבת לרעך כמוך זה נושא שעוסקים בו הרבה ועדיין לא הצלחנו למצות אותו ולקיים אותו. אם היינו מקיימים אותו אז היה משיח בא", אמרה אנקרי לבני טיטלבוים ב'כאן מורשת'.

באווירת הימים האלה ומשבר הקורונה היא אמרה: "אין לנו מנוס. ליפול זה הכי קל, להישבר זה הכי קל, כי משקל הכובד באופן טבעי מצניח למטה. מה שפחות קל ויותר נכון זה לחפש את החלק שמעלה".

לדבריה, "גם כשאנחנו רואים עכשיו דברים מאוד לא נעימים, סתירות ומאבקים, גם בנפשינו וגם בחוץ, כי זה הרי משקף לנו את עצמינו, זה לא רק שם בחוץ, זה בתוכינו, אנחנו צריכים למצוא את החלק הזך הנסתר בתוך הסבך הזה ולעלות דרכו. אין לנו דרך אחרת".

עם זאת, היא הדגישה, את המסר הזה היא אומרת בעיקר לעצמה. "אני לא חושבת שיש לי זכות להגיד למישהו משהו", אמרה. "אני יכולה להגיד את זה רק לעצמי בבוקר כשאני קמה ומתמודדת עם החלקים שלי, אלה שרוצים להוריד אותי ומה שאני רואה בחוץ ,שזה יכול להכביד עלי גם, ואני אומרת לעצמי בואי נחפש ביחד חלק זך שנמצא שם ויותר חזק מכל מה שנראה כבר".