"למנוע את חורבן בית הכנסת"

ח"כ מתן כהנא בפנייה דחופה לעמרי שלמון, מנכ"ל המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל: בידך למנוע את חורבן בית כנסת הארבלים בירושלים.

ערוץ 7 , ו' באב תש"פ

מתן כהנא
מתן כהנא
צילום: חזקי ברוך

בעקבות הכוונה להרוס את בית כנסת הארבלים, שהוכרז כאתר מורשת היסטורי, פנה היום (שני) ח"כ מתן כהנא למנכ"ל המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל עמרי שלמון בבקשה שיוציא צו מניעה להריסת בית הכנסת.

ח"כ כהנא כתב לשלמון, "בית כנסת הארבלים ברחוב זוננפלד 31 בירושלים, הינו ייחודי בנוף הירושלמי ומשקף מסורת בת שנים רבות של העדה הארבלית הכורדית והירושלמית".

"בית כנסת ייחודי והוא טומן בחובו אהבת הארץ, ירושלמיות שורשית וערכי תורה ומצוות. חרדים וחסידים, מסורתיים ודתיים, צעירים ומבוגרים, אשכנזים ומזרחיים - כולם מתפללים יחד בין כותלי בית הכנסת ומרגישים בו בבית. לצערי הרב, ע"פ החלטת בית המשפט בית הכנסת מיועד כעת לפינוי", הוסיף כהנא.

לדבריו, "לצד זה, הובא לידיעתי כי ע"פ החלטת הוועדה לשימור אתרים בית הכנסת הוא אתר מורשת היסטורי, מיועד לשימור ובית המשפט לא ידע על מעמדו של בית הכנסת בזמן הפסיקה על פינויו".

"לאור זאת ותחת הסמכות אשר ניתנה לך אני קורא לך ומחזק את ידך להוציא צו מניעה לפינוי בית הכנסת ותכולתו בהתאם להחלטה הוועדה לשימור אתרים", חתם כהנא.