בצל המתיחות: תרגיל פתע בבית החולים זיו

המרכז הרפואי הצפוני ערך תרגיל פתע המדמה אירוע רב נפגעים כתוצאה מירי טילים. "תושבי הצפון וחיילי צה"ל יכולים להיות רגועים".

ערוץ 7 , ו' באב תש"פ

המרכז הרפואי זיו ערך אחר הצהריים (שני) תרגיל פתע המדמה אירוע רב נפגעים כתוצאה מירי טילים.

התרגיל שבוצע כלל בין היתר: אזעקת סגל הרופאים, האחיות, האלונקאים והביטחון ובמהלכו תרגלו הצוותים קליטת פצועים בדרגות פציעה שונות, כתוצאה מנפילת טיל.

לשם קליטת "הנפגעים" והטיפול בהם, נעשתה עבודה משולבת של כלל העובדים שנטלו חלק בתרגיל ובהם: עובדי חדר הטראומה, חדר המיון וחדרי הניתוח - כל זאת בהובלת הצוות לשעת חירום. במהלך התרגיל בוצעה בקרה ולאחריו התקיימה ישיבה להפקת לקחים, שייושמו בתרגילים הבאים ובאירועי אמת.

מנהל המרכז הרפואי ד"ר סלמאן זרקא אמר בסיומו של התרגיל, "אנו תקווה שלא נדרש לתרחישים הללו, אבל תושבי הצפון וחיילי צה"ל יכולים להיות רגועים ובטוחים - הצוותים המצוינים והמנוסים של המרכז הרפואי זיו ערוכים, דרוכים ומוכנים להעניק את המענה הטוב ביותר בכל תרחיש שאליו יידרשו".

"אנו מודעים שמעבר לקורונה יש לנו משימות נוספות למען תושבי הצפון וחיילי צה"ל ועל כן אנו מתרגילים באופן תקופתי תרחישים אפשריים באיזור. אני מברך את הצוותים של המרכז הרפואי זיו שבכל פעם מוכיחים במקצועיותם, שיש על מי לסמוך. אנחנו קשובים למתח בצפון ומחזקים את ידי חיילי צה"ל ומפקדיו", סיכם זרקא.