השר הרב רפי פרץ: "עד היום לא שמעתי סליחה מיאיר לפיד"

השר רב רפי פרץ תקף את יו"ר האופוזיציה על התנהלותו בזמן הגירוש מגוש קטיף. "אולי מבחינתו זה היה ניצחון".

ערוץ 7 , ו' באב תש"פ

שר ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ, מי שפונה לפני 15 שנים מביתו בגירוש מגוש קטיף נשא הערב (שני) דברים בנושא במליאת הכנסת.

"אני רוצה להזכיר לכם, אנשי יש עתיד, איך נראית 'ממשלה המשתקת את הכנסת, פוגעת בדמוקרטיה ורומסת את זכויות אזרחיה' כפי שכתבתם בנוסח הצעת אי האמון שלכם. אני לא צריך ללכת הרבה זמן אחורה, סך הכל חמש עשרה שנים. ט' באב בשנת 2005. כאשר ממשלת ישראל גירשה אותי, את משפחתי, את תלמידי ואת עשרת אלפים תושבי גוש קטיף מביתם", אמר הרב פרץ.

הוא סיפק את הזווית שלו כמגורש מגוש קטיף, אל מול המערכת הפוליטית. "הממשלה קיבלה החלטה נגד הבחירה הדמוקרטית של העם. שרון, לאחר שנבחר, עשה פליק פלאק לאחור נגד מפלגתו ונגד בוחריו. הוא בעצמו אמר 'תוצאות המשאל יחייבו את כל נציגי הליכוד - ואני בראשם". שרון היה חייב לפצל את הליכוד בכדי להעביר את התכנית בכנסת. אתם מדברים איתי על שיתוק הכנסת? פגיעה בדמוקרטיה?".

"אני אגיד לכם איך נראית פגיעה כזאת. בית המשפט העליון, שאתם כל כך מגנים עליו, הכשיר את הגירוש תוך רמיסת זכויות האזרח שלנו. מבלי שהמדינה נתנה לנו פתרונות חלופיים, מבלי שהתכנית תעמוד לבחירת העם. בית המשפט הכשיר את המהלך נגד כל החלטה דמוקרטית שהייתה לפני כן. יותר מכך, לא נערך כל דיון מקדים עם מערכת הביטחון לגבי תכנית ההתנתקות וצה"ל לא היה שותף בתהליך קבלת ההחלטה. פורום החווה הוא שהכריע. ככה נראתה הדמוקרטיה, רק לפני 15 שנים. רמיסת זכויות אזרח? מול הדורסנות שהייתה מולנו, אנחנו היינו מופת לממלכתיות. בית משפט שלח נערות בנות 14 למעצר עד תום ההליכים על לא עוול בכפן. כשגירשו אותנו מגוש קטיף את המנורה שמנו על כתפנו כפי שעשו היהודים שגורשו מירושלים על ידי הרומאים. איך אתם מתייחסים למנורה? את זה לצערי כל עם ישראל ראה בשבוע שעבר", הוסיף הרב פרץ.

לדבריו, "כשאנחנו בכינו, אתם שמחתם על הגירוש מגוש קטיף. ציירתם אותנו כאויבי העם, ככאלו שיסרבו פקודה, ככאלו שיפעלו באלימות – וכלום מזה לא קרה. התנהגנו בממלכתיות אחרי שנתתם לנו אגרוף בבטן. כיום אני הנציג היחידי בבית המחוקקים שגורש מביתו לפני 15 שנה. זה חי. זה כואב. אחים שלי עוד זועקים מתוך דלות והזנחה של המדינה. כשאני ומשפחתי ותלמידיי היינו ללא קורת גג, יאיר לפיד קרא לזה 'ניצחון הישראליות' בטור שלו בעיתון שפורסם למחרת. עד היום לא שמעתי את הסליחה שלו. אולי כי מבחינתו גירוש יהודים מארצם היה ניצחון."

"אתם נותנים לנו תזכורת כואבת מה יקרה אם אתם תהיו בשלטון ואם הימין לא יהיה חזק מספיק. קרעתם את הצבא לשניים, קרעתם את החברה הישראלית לשניים - ממש כמו שאתם מנסים לעשות היום, דרסתם כל מה שהיה בדרככם, הכשרתם כל מהלך בדרך לגירוש. שכחתם מהר מידי שעל שנאת חינם נפלנו, והאמת, על אהבת חינם נבנה", סיכם הרב פרץ.