המסר של החרדים לבני גנץ

בכירי המפלגות החרדיות קראו ליו"ר כחול לבן להסכים לתקציב חד שנתי והבטיחו כי אם יתפשר בנושא - לא יאפשרו בחירות.

ערוץ 7 , ו' באב תש"פ

המסר של החרדים לבני גנץ-ערוץ 7
משה גפני עם גנץ ואשכנזי
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

בכירי ש"ס ויהדות התורה, שר הפנים אריה דרעי ושר הבינוי יעקב ליצמן, מתייצבים לצד ראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישתו להעביר תקציב חד שנתי. כך דווח בחדשות 12.

המפלגות החרדיות העבירו מסר ליו"ר כחול לבן בני גנץ, ולפיו אם יסכים לתקציב חד שנתי לא תהיינה בחירות והוא יוכל להיכנס בשנה הבאה לתפקיד ראש הממשלה בפועל, על פי הסכם הרוטציה.

מוקדם יותר היום התייחס ראש הממשלה נתניהו לנושא התקציב בפתח ישיבת סיעת הליכוד. "בזמן הזה אין טעם ללכת לבחירות. ישראל לא צריכה בחירות, היא צריכה תקציב. זה כל מה שהכלכלנים אומרים. אם נעביר תקציב נוכל להזרים עוד כסף לאזרחי ישראל ולתמרץ תעסוקה", אמר נתניהו.

שר הביטחון ויו"ר כחול לבן, בני גנץ, אמר בישיבת הסיעה "לפי ההסכם הקואליציוני שנחתם עם הליכוד, התקציב צריך להיות עד סוף שנת 2021. זה מה שהוסכם כשהיינו בשיא התפרצות מגפת הקורונה. אם הליכוד תעמוד בהסכם - תובטח יציבות שלטונית וכלכלית".

בתוך כך, בכירי משרד האוצר שתמכו בתחילה בעמדת ראש הממשלה לפיה יש להעביר תקציב חד שנתי, שינו את עמדתם. לדעת הבכירים, במסגרת לוח הזמנים הנוכחי, אין טעם להעביר תקציב חד שנתי. לדבריהם, מבחינה מקצועית הדבר הנכון הוא להעביר תקציב עד סוף שנת 2021.

גורמים באוצר אמרו לחדשות 13 כי המחלוקת והחשש מפני העברת תקציב חד שנתי היא אחת הסיבות המרכזיות לפרישתו של החשב הכללי באוצר רוני חזקיהו.