עד כאן: "לעצור אירוע של ארגוני השמאל בכותל"

בארגון עד כאן מבקשים לבטל אירוע של ארגון ''רבנים לזכויות האדם'' שצפוי להיערך ברחבת הכותל המערבי.

ערוץ 7 , ו' באב תש"פ

הכותל המערבי
הכותל המערבי
צילום: אורי קרעי

ארגון עד כאן פנה הערב (שני) לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה ולרב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ בדרישה כי ימנעו מחר אירוע של ארגוני השמאל ברחבת הכותל המערבי.

מדובר באירוע מחאה של ארגון רבנים לזכויות אדם וארגון תורת צדק הצפויים לקיים בכותל אירוע תמיכה במשפחה ערבית שפונתה מנכס בסילוואן.

"הריני להביא לידיעתך כי ביום שלישי ז' אב תש"פ 28/7/2020 עתיד להתקיים בכותל המערבי אירוע תמיכה במשפחת סומרין מסילוואן. אירוע זה נערך על ידי מספר ארגוני שמאל רדיקלי (ובהם בית היתר "תורת צדק", "רבנים לזכויות אדם" ועוד) וזאת במחאה על פסיקת בית המשפט המחוזי מתאריך 30/5/2020 לפנות את המשפחה מבית השייך לקרן הקיימת לישראל", נכתב בפניה.

"דובר באירוע פוליטי מובהק, ולא יעלה על הדעת שיתקיים בכותל המערבי. מדובר בחילול קדושת הכותל המערבי, דבר המנוגד נחרצות לאמור בחוק השמירה על המקומות הקדושים. בשל האמור, למניעת הפיכתה של רחבת הכותל המערבי לכיכר השוק החדשה לצורך מחאות פוליטיות, אנו קוראים לך לפעול בהקדם למניעת האירוע ברחבת הכותל המערבי", לשון הפניה.

גלעד אך מנכ"ל עד כאן אמר כי "מדובר בארגונים אנטי ישראליים, הממומנים בכסף אירופאי, והכל במטרה לפגוע בישראל ובחוסנה. הבחירה בכותל המערבי, בערב ט' בא, לקיום המחאה שלהם זו פרובוקציה זולה. אנו תקוה שהמשטרה והקרן למורשת הכותל ימנעו את האירוע המביש".