ח"כ אורי מקלב: "באוצר צריכים לראות את מצוקת הילדים"

במפלגות החרדיות נערכים לקרב מאסף כדי לכלול מענק עבור כל ילד בתוכנית של ראש הממשלה שאושרה בקריאה ראשונה.

ערוץ 7 , ז' באב תש"פ

ח"כ אורי מקלב: "באוצר צריכים לראות את מצוקת הילדים"-ערוץ 7
אורי מקלב
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

במפלגות החרדיות מתכוונים להפעיל את כל הכוח וההשפעה כדי שתוכנית המענקים עליה הכריז ראש הממשלה, תכלול מענק פרטני עבור כל ילד במשפחה.

סגן השר אורי מקלב, התייחס לנושא לקראת הדיון היום (שני) בועדת הכספים על חוק המענקים. "פקידי האוצר צריכים לראות את מצוקת הילדים לנגד עיניהם".

"אנו מייחלים כי יתעשתו, יסירו את התנגודתם ויתמכו אף הם בדרישה חברתית זו, משפחות שלמות שאבד מקור פרנסתם ומענקים אלו מסייעים להם לצלוח את התקופה".

יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ יצחק פינדרוס, הוסיף כי "היום נתייצב לימינו של יו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני, במאבקו למען המשפחות ברוכות הילדים".

"הדאגה עבור פת לחם לילד הרביעי והחמישי והשישי בזמן שאזרחי ישראל רבים נמצאים במשבר כלכלי עמוק - היא בראש ובראשונה חובתנו הדתית, המוסרית והחברתית. חברה שאינה דואגת לחלשים - אין לה זכות קיום, בוודאי ובוודאי חברה יהודית שסימן ההיכר שלה הוא רחמנים, ביישנים וגומלי חסדים", דברי פינדרוס.

מנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר, התייחס לתוכנית המענקים בראיון לגלי צה"ל. "מנסים כרגע לאתר כמה שיותר חשבונות בנק, כולם ללא יוצא מן הכלל יקבלו את כל מה שמגיע להם. הפעימה הראשונה היא המענק לילדים, שתצא ימים בודדים אחרי שהכנסת תשלים את החקיקה".

"מדי יום נעביר פעימה נוספת. הראשונים שיקבלו את המענק הם ההורים שמקבלים בדרך קבע את קצבת הילדים. מיד אחרי זה נעביר לקטגוריות נוספות", דברי שפיגלר.