נשות הכותל זועמות: "שערורייה"

נשות הכותל תוקפות בחריפות את הצעת החוק שמעניקה חסינות לרבנים, "פותחת פתח נרחב להמשך הסתה פרועה".

ערוץ 7 , ז' באב תש"פ

נשות הכותל בתפילת ראש חודש
נשות הכותל בתפילת ראש חודש
צילום: נשות הכותל

נשות הכותל מגיבות הבוקר (שלישי) להצעת החוק החדשה של חברי הכנסת החרדים - ישראל אייכלר, משה אבוטבול ואוריאל בוסו, המעניקה חסינות לרבנים.

החוק קובע כי "רב לא יישא באחריות פלילית ויהיה חסין בפני כל פעולה משפטית בשל פרסום או חיבור הלכתי או הבעת דעה בכתב או בעל פה בעניינים הנוגעים לתורת ישראל״.

מנכ״לית נשות הכותל, יוכי רפפורט, טענה כי ״הצעת החוק הזו היא שערורייה ופותחת פתח נרחב להמשך הסתה פרועה של רבנים כנגד ציבורים שלמים ובכללם נשות הכותל״.

״נשות הכותל חשופות במשך שנים ארוכות להשתלחות פרועה מצד רבנים נושאי משרות בכירות, שאינם בוחלים בקללות ובכינויי גנאי על מנת להתנגח בנשות הכותל ולהסית כנגדן", האשימה רפפורט. ''רק לאחרונה עתרנו לבג"צ יחד עם התנועה הרפורמית, על מנת להעמיד לדין משמעתי את הרב יצחק יוסף, אשר כינה את נשות הכותל ‘אפיקורסיות׳ ו׳מטומטמות אשר מניחות תפילין׳.

''אפשר רק לשער איזו רוח גבית יקבל אותו הרב ורבנים נוספים מחוק שיאפשר לו למעשה להתבטא איך שהוא רוצה כלפי מי שהוא רוצה, עם חסינות מוחלטת כמעט וללא שום מגבלות''.

מנכ''לית נשות הכותל הוסיפה: ''אנו מקוות שהצעת החוק הרעה הזו תעבור מן העולם וקוראות למגישיה, בפרט בימים האלו, ימי בן המצרים, לערוך בדק בית מדוקדק״.