המענקים יורחבו, הקרב עדיין נמשך

תוכנית מענק לכל אזרח תתרחב והכסף יינתן גם עבור ילד רביעי ומעלה. יו"ר הקואליציה מיקי זוהר: "הממשלה צפויה להסכים לתוספת"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' באב תש"פ

המענקים יורחבו, הקרב עדיין נמשך-ערוץ 7
נתניהו מציג את תוכנית מענק לכל אזרח
צילום: קובי גדעון, לע"מ

רגע לפני שחוק המענקים עולה להצבעה בקריאה שניה ושלישית במליאת הכנסת, מסתמן כי בלחץ חברי הכנסת החרדיים התכנית תורחב לכל ילד.

במהלך דיוני ועדת הכספים סביב החוק אמר יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר כי "הממשלה מסכימה לתת מענק 500 ש"ח על הילד הרביעי (כולל), 250 ש"ח על הילד החמישי, ועל הילד השישי ויותר 100 ש"ח לכל ילד".

עם זאת, הח"כים החרדיים אינם מסכימים למתווה המוצע. יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני השיב לזוהר: "אני לא מסכים לזה".

גורמים ביהדות התורה הסבירו בשיחה עם ערוץ 7 כי אין שום היגיון "לזרוק 100 שקלים לילד שישי והלאה" אלא יש להיצמד למדד הקיים באוצר אודות חישוב עלות ילד במשפחה ברוכת ילדים.

על פי חישוב האוצר, טוענים ביהדות התורה, גם על הילד השישי יש להעניק 250 שקלים ועל ילדים נוספים 166 שקל לילד. לפי שעה הצדדים עדיין נמצאים במשא ומתן מול משרד האוצר.

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן תקף את הרחבת תוכנית המענקים ואמר כי ''‏במקום לתמוך בחיילים משוחררים, אנשי מילואים שעובדים ומשלמים מיסים, שוב נכנעים רה"מ ורה"מ הרזרבי ללחצן של המפלגות החרדיות. ככה זה כשפוחדים מגפני ומדרעי''.

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס אמר כי "הדאגה עבור פת לחם לילד הרביעי והחמישי והשישי בזמן שאזרחי ישראל רבים נמצאים במשבר כלכלי עמוק - היא בראש ובראשונה חובתנו הדתית, המוסרית והחברתית.

"חברה שאינה דואגת לחלשים - אין לה זכות קיום, בוודאי ובוודאי חברה יהודית שסימן ההיכר שלה הוא רחמנים, ביישנים וגומלי חסדים", הוסיף פינדרוס.