בנימין נתניהו
בנימין נתניהו צילום: Tomer Neuberg/Flash90

מוזיאון ידידי ישראל אירח את השדולה לקידום היחסים עם הקהילות הנוצריות באירוע חגיגי, ששודר בכל העולם למילוני עוקבים ברשתות החברתיות.

באירוע השתתפו: ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפאו, מייסד ויו"ר מוזיאון ידידי ישראל ד"ר מייק אוונס, מנהל השדולה ג'וש ריינשטיין, סגנית יו״ר הכנסת ויו״ר השדולה לקידום היחסים עם הקהילות הנוצריות, ח״כ שרן השכל, ח"כ גדעון סער, ח"כ בוגי יעלון, חבר הקונגרס האמריקאי דאג למברון, השר האוסטרלי רוברט שטראוט, חבר הקונגרס הגואטמלי פידל ראיסלי וחבר הפרלמנט הניגרי אוסאי .נ..

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר באירוע: "לאורך השנים, השדולה לקידום היחסים עם הקהילות הנוצריות סייעה להעצמת הקשרים בין ישראלים לנוצרים. הממשלה בראשותי, פועלת במסירות ביחד עם ידידינו הנוצרים ברחבי הגלובוס כדי לפתח את השותפות בינינו.אני מברך על יוזמה זו שנועדה לחזק עוד יותר את הקשרים הללו בין כנסת ישראל לבין מנהיגים נוצריים מרחבי העולם. מוקדם יותר השנה, הנשיא טראמפ פרסם את חזון השלום האישי שלו. התכנית האמריקאית הינה בעלת פוטנציאל להתגבר על כשלי העבר משום שהיא מציעה לפלסטינים נתיב לשלום ולפיוס, המאפשר לנו ריבונות בגבולותינו, שהוא משאלתה של ממשלות ישראל מזה זמן רב. התכנית מכירה בכך שהעם היהודי אינו כובש זר בשטחי יהודה שומרון, ומגדירה אותם כאיזורים אינטגרליים הן כחלק מזהותכם הנוצרית הן כחלק ממורשתינו המשותפת."

מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפיאו ציין, "ארה"ב מעולם לא הייתה קרובה יותר לישראל. מה שהשגנו בשלוש השנים האחרונות הוא עצום, העברת השגרירות האמריקאית לירושלים, בירת ישראל הנצחית, והכרנו בריבונותה של ישראל על רמת הגולן. עם זאת ישנה עוד דרך ארוכה לפנינו." עוד הוסיף "הייתי גאה להיות בירושלים באותו יום בו הוכרזה מדיניות זו. סיפרנו את ראייתנו בנוגע ליישובים היהודיים ביהודה ושומרון, תוך פרסום חזונו האישי לשלום של הנשיא טראמפ, המתווה הראליסטי ביותר עבור העם היהודי ועבור הפלסטינים, אשר ישיג עבור שני הצדדים שגשוג, חופש וביטחון. ישנו רגע אחד שלא אשכח כנוצרי, כאדם, כדיפלומט אמריקאי, והוא התפילה בכותל עם ראש ממשלת ישראל. כל אלו מראים את החוזקה של הברית. ישראל היא הדמוקרטיה החזקה ביותר במזרח התיכון, ואנו גאים לעמוד לצד אחינו אחיותינו בישראל."

שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן, הוסיף "יש לנו צורך קיומי להיות מאוחדים, ישראל מתמודדת עם אתגרים אשר לא נאלצה להתמודד עימם מעולם. האומה היהודית היא היחידה שעדיין נאבקת על זכותה להתקיים במגוון חזיתות, הן מצד הימין הקיצוני והן מצד השמאל הקיצוני, שיעים, הג'יהאד האיסלאמי והסונים אשר מחפשים ללא הרף דרכים להרוס את המדינה היהודית. לרוב מזלה, ישראל איננה עומדת לבד, היא מוקפת תמיכה מידידיה הנוצרים. מאות מיליוני נוצרים עומדים בגאון לצד ישראל ושולחים מסר חסר תקדים ומשמעותי ביותר שאומר, 'ישראל אינך לבד'. לעולם אל תמעיטו בערכם של הנוצרים הציוניים, הם מהווים חלק בלתי נפרד מהקמתה של מדינת ישראל, והיום תפקידם נעשה חשוב אף יותר. מוזיאון ידידי ישראל, שהוקם על ידי ד"ר מייק אוונס, מיטיב להפליא בהצגת חברות זו. השדולה לקידום היחסים עם הקהילות הנוצריות עושה בדיוק את ההפך מהמגמה הרווחת בעולם נגד ישראל, והיא מאחדת את אוהביה סביב מטרה אחת, שהיא ההגנה על מדינת ישראל".

ד"ר מייק אוונס מייסד ויו"ר מוזיאון ידידי מוזיאון ידידי ישראל התייחס לאירוע והעלה על נס את חשיבותה של השדולה ופעולותיה: "מוזיאון ידידי ישראל חנך בנובמבר האחרון מרכז תקשורת חדשני עם הטכנולוגיה המתקדמת ביותר, במטרה לקדם את קירוב הלבבות לישראל ברמה הבינלאומית ולחבר אליה כמה שיותר אנשים מסביב לעולם. בדיוק כמו הועידה שהתקיימה היום, ושודרה למיליוני עוקבים ברשתות החברתיות". עוד הוסיף אוונס "מטרתנו היא להוות השראה לדור הבא, שימשיך את העשייה הזו בעיצוב דמותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית. אנו נרגשים לארח אירוע זה, המציין את המאמצים שעושה הכנסת לקידום קשריה עם נוצרים ברחבי העולם". עוד הוסיף ואמר ד"ר אוונס "אנו מפעילים קהילה דיגיטלית הכוללת 73 מיליון חברים רק בפייסבוק! מושב הפתיחה הוא אירוע השנה ברשתות החברתיות הישראליות".

סגנית יו״ר הכנסת ויו״ר השדולה לקידום היחסים עם הקהילות הנוצריות, ח״כ שרן השכל, הוסיפה "האירוע הוירטואלי הזה הוא דוגמא מצוינת לכך שאפילו בימים אלו בהם גבולותיה של ישראל סגורים אנו מצליחים להגיע אל תומכינו ברחבי העולם, ולרתום אותם להמשיך במאמציהם הכבירים למען ישראל. השתתפותי לאורך השנים בשדולה גרמה לי להבין את מחויבותם העמוקה של חברי השדולה הפועלים בפרלמנט למען ישראל, השוכנת עמוק בליבם. האחדות סביב השדולה מהווה השראה לפוליטיקאים ומאפשרת להם להוציא לפועל את אמונתם דרך פעילות פוליטית חיובית לישראל. כעת, כשאני עומדת בראש השדולה, אני שואפת להרחיב את פעילותה ולחזק את קשרינו עם מדינות נוספות".

הנשיא טראמפ ודוקטור מייק אוונס
הנשיא טראמפ ודוקטור מייק אוונס צילום: יחצ מוזיאון ידידי ישראל