אביחי מנדלבליט: על המשטרה לקבל החלטות בצורה עצמאית

היועמש פנה למ"מ המפכ"ל בהמשך לפרסום הקלטות שיחת השר אוחנה עם מפקד מחוז ירושלים "קבלת ההחלטות מסורה למשטרת ישראל בהובלתך".

ערוץ 7 , ז' באב תש"פ

אביחי מנדלבליט: על המשטרה לקבל החלטות בצורה עצמאית-ערוץ 7
אביחי מנדלבליט
צילום: Hadas Parush/FLASH90

היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט מבהיר הערב (שלישי) לממשלא מקום מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, כי הוא נדרש לקבל את ההחלטות בסוגיית ההפגנות באופן עצמאי.

לקריאת המכתב המלא

את הדברים כתב היועמ"ש למ"מ המפכ"ל במכתב שנשלח בעקבות שורה של פניות שהגיעו ליועמ"ש לאחר פרסום הקלטות השיחה בין מפקד מחוז ירושלים במשטרה ניצב דורון ידיד לשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, בהן ביקש אוחנה לפעול נגד ההפגנות מול בית ראש הממשלה.

"אני סמוך ובטוח כי משטרת ישראל, בהובלתך, תמשיך ותפעל על מנת להבטיח כי הפעלת סמכויות המשטרה ביחס להפגנות, כמו גם בכל הקשר אחר, תיעשה בהתאם להוראות הדין בצורה עצמאית, שוויונית ועניינית, על בסיס כלל הנתונים הרלוונטיים בלבד", כתב היועמ"ש לניצב כהן.

מנדלבליט אף הוסיף, "אומר את הברור בעיני: קבלת ההחלטות הפרטניות, המקצועיות-אופרטיביות, ביחס לטיפול בהפגנות מסור למשטרת ישראל בהובלתך, אך ורק בהתאם לשיקול דעתה המקצועי".

"על משטרת ישראל להמשיך לקבל החלטות בקשר לכך בצורה עצמאית וללא שיקולים זרים. זו דרכה של משטרת ישראל בהובלתך, והיא הנכונה", הדגיש היועמ"ש.