ח"כים מצטרפים למחאה ומפסיקים לצייץ

ח"כים למען יהדות התפוצות: מצטרפים למחאה נגד האנטישמיות בטוויטר ומפסיקים לצייץ למשך 48 שעות. מחר דיון חירום בנושא בוועדת הקליטה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' באב תש"פ

ח"כים מצטרפים למחאה ומפסיקים לצייץ-ערוץ 7
טוויטר החליפה את התמונת הפרופיל לתמונה שחורה
צילום: מסך

חברי כנסת מסיעות הבית השונות נענו לבקשת תנועת "אם תרצו", הצטרפו למחאה נגד הרשת החברתית טוויטר והודיעו כי הם מפסיקים לצייץ למשך 48 שעות.

כזכור, בבריטניה נחשף כי רשת טוויטר נותנת במה לראפר אנטישמי להשמעת דעותיו נגד יהודים, דבר שגרם לגל מחאות נרחב בממלכה המאוחדת ומדינות נוספות באירופה.

אל גל המחאה הצטרפו גם חלקים רבים מיהדות ארה"ב, קנדה ומדינות צפון אמריקה וכעת המחאה מקבלת חיזוק מכנסת ישראל.

בד בבד, צפוי מחר להתקיים בכנסת דיון חירום בוועדת הקליטה של הכנסת בנושא האנטישמיות ברשתות החברתיות שגם בו מעורבת תנועת "אם תרצו".

בעצומה נכתב, "אנו, חברי כנסת מכל קצות הקשת הפוליטית, מבקשים לחזק את ידיהם של משתתפי המחאה נגד האנטישמיות הגואה ברשתות החברתיות. אנו רואים ביוזמה זו של יהדות התפוצות צעד חשוב במלחמה נגד ביטויי האנטישמיות ושנאת ישראל המשתוללים בערוצי המדיה וברחובות כאחד.
כאות הזדהות עם דרישה ערכית ובסיסית זאת, בכוונתנו לתמוך בקריאה להימנע משימוש בציוצים בטוויטר במהלך 48 שעות המחאה ונמשיך לדרוש צדק עד שיובטח שינוי ממשי במדיניותה של טוויטר.
אנו קוראים לציבור הישראלי שלא להעלות ציוצים לטוויטר במהלך 48 שעות החל ביום שני, כפי שגם אנחנו לא נצייץ. עכשיו, יותר מתמיד: #NoSafeSpaceForJewHate "

מטעם סיעת הליכוד הצטרפו למחאה ח"כ ,קטי שטרית, קרן ברק, מאי גולן, מיכל שיר ואריק קלנר.
מסיעת ימינה- ח"כ מתן כהנא ואופיר סופר.

מטעם סיעת כחול לבן שרת התפוצות ח"כ עומר ינקלביץ התייחסה ואמרה, "הרשתות החברתיות, וטוויטר בפרט, חייבות ליטול באופן מיידי אחריות על התכנים המתפרסמים אצלן. חופש הביטוי לא יכול להיות אצטלה להפצת שנאה, אנטישמית וגזענות. הרשתות חייבות להחיל על האנטישמיות את אותם כללים שנקבעו כלפי הסתה ואלימות. משרד התפוצות בהובלתי, כחלק מא חריותו על המאבק באנטישמיות מטעם הממשלה, דורש מהרשתות החברתיות לאמץ את הגדרת האנטישמיות ככלי מנחה, ולפעול להסרה מידית של תכנים אנטישמים."

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו" שמוביל את המאבק בארגוני ה-Bds מסר, "לא יתכן שרשת טוויטר תהפוך את עצמה לכיכר העיר האנטישמית בה מתחרים כולם אחד בשני מי מפיץ יותר שנאה נגד יהודים. אנחנו לא חיים בימי הביניים ואסור לנו לנטוש את יהדות התפוצות שהם הראשונים שנפגעים מהדבר הזה. על הציבור הישראלי ונבחריו לזכור שהערבות ההדדית היא ערך חשוב ביותר בציונות ואנו מברכים את חברי הכנסת על התגייסותם למען יהדות העולם. זוהי פעילות חשובה המעידה כי הערבות ההדדית בין יהדות ארץ ישראל לבין יהדות הגולה עדין חזקה."