התפרעויות ביו"ש
התפרעויות ביו"ש צילום: פלאש 90

נציגים בכירים של תנועת 'פתח' וארגון אש"ף, שניהם תחת הנהגתו של מחמוד עבאס (אבו מאזן), התכנסו היום (שלישי) ברמאללה כדי לדון בפיתוח אמצעי המאבק העממי נגד ישראל ותוכניותיה לספח שטחים ולהרחיב את ההתנחלויות באיו"ש.

מחמוד אל-עאלול, חבר הוועדה המרכזית של 'פתח' סגן ראש התנועה, הדגיש את חשיבות הסלמת המאבק העממי נגד ישראל ופיתוח שיטות מאבק חדשות שישיגו השפעה רבה יותר.

עאלול שיבח את "הלוחמים" על ההישגים "הנפלאים" שלהם והעמידה האיתנה כפי שבא הדבר לידי ביטוי בעימותים בעשרות מקומות באיו"ש במהלך הימים האחרונים.

וליד עסאף, ראש הוועדה למאבק בגדר ובהתנחלות, אמר כי היעדים של המאבק העממי חייבים להיות תומכים במישור המדיני, וזאת באמצעות סיכול הקמת מובלעות חדשות של התנחלויות, הסרת גדרות שמציבים המתנחלים, הגנה מפני התקפות של מתנחלים והקמת ועדות ליישום החרם על מוצרים ישראליים.

עבאס זכי, חבר הוועדה המרכזית של תנועת 'פתח' אמר, כי "הכיבוש" אינו מבין אלא את שפת המאבק והכוח, וחובה שיחוש בפחד ובחשש, וקיימות דרכים רבות שניתן ליישם בשטח כדי לממש את יעדי המאבק העממי.

סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית "וופא" דיווחה, כי המשתתפים דנו בהתוויית תוכנית פעולה של מאבק מסלים נגד ישראל שתכליתה בין היתר להביא לסילוק מאחזים של מתנחלים ביותר מ-20 מקומות באיו"ש.

בסיום הישיבה פורסמה הודעה רשמית, בה הוסכם בניית חזית לאומית מאוחד של המאבק העממי שיוביל לאינתיפאדה כוללת, פעילות מאבק בירושלים ובחברון, הטלת חרם על מוצרים ישראליים והסתייעות בגורמים תומכים בחו"ל.