ח"כ מיקי זוהר וראש הממשלה נתניהו
ח"כ מיקי זוהר וראש הממשלה נתניהו קובי ריכטר/TPS ו- Olivier Fitoussi/Flash90

שורה של חברי כנסת בליכוד הביעה הערב (שלישי) הסכמה להצטרף למהלך חסר תקדים להדחתו של ח"כ מיקי זוהר מראשות סיעת הליכוד והקואליציה.

המהלך הסעיר את סיעת הליכוד ובעקבותיו שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ח"כ שלמה קרעי שהוביל את היוזמה וביקש ממנו להפסיק את המהלך להדחת זוהר.

הרקע ליוזמת ההדחה של זוהר היה החלטתו של זוהר להדיח את ח"כ יפעת שאשא ביטון מראשון ועדת הקורונה ולהטיל סנקציות על חברים נוספים בסיעה.

מוקדם יותר העניק נתניהו גיבוי מלא לזוהר מול המתקפות מצד ח"כים בליכוד. "בלי משמעת הליכוד לא יכול למשול, ובייחוד לא בזמן משבר הקורונה", צייץ ראש הממשלה נתניהו בעקבות המהלך.

"אמרתי אתמול בישיבת הסיעה שאני אגבה את יו״ר הקואליציה מיקי זוהר בצעדי משמעת שהוא ינקוט. אני מבקש מכל חברי הליכוד לגלות אחריות, להקפיד לשמור על משמעת סיעתית ולחדול מהתקפות מיותרות בתוך הסיעה", הוסיף נתניהו.

לאחר שנתניהו עצר את מהלך ההדחה טען מיקי זוהר כי הפרסומים התקשורתיים בנוגע ליוזמה להדחתו היו 'פייק ניוז'. "לא קיימים 12 ח״כים שחתמו להעברתי מהתפקיד".

"ברור לכולם שתעשיית הפייק ניוז בתקשורת פועלת נגדי בדיוק כפי שהיא פועלת נגד רה״מ. אני שוב מודה לו על הגיבוי המלא מול יוזמי המהלך בכך שהבהיר להם שמדובר במעשה לא ראוי. אמשיך לפעול למען אזרחי ישראל, תנועת הליכוד ורה״מ ללא חשש וללא מורא", צייץ זוהר בטוויטר.

שר המודיעין, אלי כהן, תקף הערב בחריפות את זוהר. "‏מיקי יקירי. כשאיש קטן מטיל צל ענק זה אומר שהשמש שוקעת. מקווה שתפעל למלא את שליחותך ולאחד את הסיעה", צייץ השר כהן.

המהומה בסיעת הליכוד החלה לאחר שזוהר שיגר היום מכתב לח"כ יפעת שאשא ביטון, בו הודיע לה כי בעקבות היעדרויותיה מהצבעות מחייבות במליאה הוחלט להעבירה מתפקיד יו"ר ועדת הקורונה.

המכתב שוגר בהמשך להודעת ח"כ זוהר לחברי הכנסת של הליכוד אתמול על החלטתו להטיל סנקציות על ח"כים שנעדרו מהצבעות במליאת הכנסת בשבוע שעבר.

הסנקציה שהוטלה על מרבית חברי הכנסת היא מניעה מהעלאת הצעות חוק לוועדת השרים לענייני חקיקה עד סוף כנס הקיץ של הכנסת, אך על שאשא-ביטון הוטלה, כאמור, סנקציה חריפה במיוחד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו