אלו חברי הוועדה למינוי שופטים

תשעת חברי הוועדה צפויים להתכנס בחודש הבא. בחירת שופטים לעליון תהיה רק בחודש אפריל 2021.

ערוץ 7 , ח' באב תש"פ

אלו חברי הוועדה למינוי שופטים-ערוץ 7
עו״ד מוחמד נעאמנה (מימין) ועו״ד נועם לאור
צילום: דוברות לשכת עורכי הדין

עם בחירתו של עו"ד מוחמד נעאמנה כנציג לשכת עורכי הדין בוועדה למינוי שופטים, הושלם הרכב הוועדה והיא צפויה להתכנס בחודש אוגוסט ולדון במינוי שופטים חדשים.

יו"ר הוועדה למינוי שופטים הוא שר המשפטים אבי ניסנקורן (כחול לבן), וחברי הוועדה הם נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, שני שופטי עליון, ח"כ צבי האוזר (כחול לבן), ח"כ אוסנת מארק (הליכוד), ונציגתה השנייה של לשכת עורכי הדין - אילנה סקר. שרת התחבורה מירי רגב תהיה נציגת הממשלה.

בחירת שופטים חדשים לבית המשפט העליון צפויה רק בחודש אפריל 2021, עם פרישתו לגמלאות של המשנה לנשיאה, השופט חנן מלצר.

כאמור, עו"ד מוחמד נעאמנה נבחר אתמול לכהן כנציג לשכת עורכי הדין בוועדה לבחירת שופטים, בבחירות שהתקיימו בקרב 43 חברי המועצה הארצית של הלשכה, אשר מימשו את זכות בחירתם.

עו"ד נעאמנה זכה ברוב של 26 קולות לעומת עורכי הדין דורון ברזילי ויצחק גורדון שקיבלו 12 ו-5 קולות בהתאמה.

הבחירות התקיימו לאחר שראש הלשכה הקודם, עו"ד אפי נוה, אשר כיהן גם כחבר הועדה, נאלץ לפרוש בעקבות החשדות החמורים נגדו.

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, בירך: "אני מאחל לעו"ד נעאמנה הצלחה רבה בתפקיד החשוב. אני סמוך ובטוח כי הוא ייצג נאמנה את הלשכה ויעניק את קולו בוועדה למועמדים המקצועיים ביותר והראויים ביותר לשיפוט, וכי לנגד עיניו יעמדו שיקולים מקצועיים וענייניים בלבד, לרבות חיזוק אמון הציבור במערכת המשפט".

"לשכת עורכי הדין תמשיך להשפיע בכל צומת מרכזי וחשוב ותייצג בכבוד את עשרות אלפי עורכות ועורכי הדין בישראל והציבור כולו", הוסיף חימי.