השחקן היהודי סת' רוגן: "אני מפחד מיהודים"

השחקן סת' רוגן התראיין לרגל סרטו החדש וניפק שורה של התבטאויות שנויות במחלוקת, ביניהן: "אתה לא שומר את כל היהודים שלך בסל אחד".

תגיות: יהודים ארה"ב
ניצן קידר - ערוץ 7 , ח' באב תש"פ

השחקן היהודי סת' רוגן: "אני מפחד מיהודים"-ערוץ 7
סת׳ רוגן
צילום: רויטרס

השחקן היהודי סת' רוגן משיק סרט חדש בשם An American Pickle העוסק לא מעט ביהדות ארה"ב ובראיון לקראת צאתו לאקרנים סיפק התבטאויות שנויות במחלוקת כלפי יהודים ומדינת ישראל.

בראיון לפודקסט של הסטנדאפיסט והשחקן היהודי, מארק מרון, סיפר רוגן שכילד שמע מהמבוגרים סיפורים רבים הנוגעים לישראל שהתבררו בבגרותו כשקריים.

"אני חושב שכיהודי, מכרו לי הרבה שקרים בנוגע לישראל. הם הרי שוכחים לספר שהיו אנשים שם לפני היהודים. הנרטיב הוא להראות כאילו ישראל פשוט חיכתה שם ליהודים כשהיא ריקה", אמר רוגן.

לשאלת המראיין מה דעתו על יהודים שאינם בוחרים לגור בישראל ושאחרי השואה התפזרו באמריקה ובמקומות אחרים ענה השחקן, "זו אסטרטגיה יותר טובה. אתה לא שומר את כל היהודים שלך בסל אחד".

הוא הצהיר כי אינו מעוניין לחיות בישראל בשום פנים ואופן.

מרון ניסה 'להדליק' את אורחו ואמר, "אנחנו הולכים להרגיז כמה יהודים, כי גם אני לא יכול לדמיין את עצמי גר בישראל. מסיבה כלשהי הדור של אמא שלי, שאינה אדם דתי, גדל עם סוג של אובססיביות לישראל שסיפק להם נחמה מסויימת".

רוגן ענה לו, "בשבילי כל היהדות היא מאוד מיושנת ובאופן כללי דת היא דבר טפשי. אם הקמת את מדינת ישראל בשביל לשמר את העם היהודים, פעלת נגד ההיגיון. אתה לא שולח את רוב העם שלך למקום שהוכח שיש בו הרבה גורמים שעוינים אותך".

"אנחנו מפחדים לדבר על זה. אני מפחד מיהודים. אבל אני יכול להגיד מה שאני רוצה עליהם, כי אני יהודי", סיכם.