תשעה באב בכותל המערבי
תשעה באב בכותל המערבי צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

ב'מטה ימניים' יקיימו בליל תשעה באב מאהל מחוץ לבית ראש הממשלה ובו תתקיים קריאה משותפת מגילת איכה ולאחרי ירצה הפרופ' עמנואל רונד על יהודים שבגדו בעמם בתורתם דתם וארצם. לקראת ההרצאה שוחחנו אתו.

על קורות הבגידה היהודית בעם היהודי מספר פרופ' רונד כשהוא מתייחס לתופעת ההתייוונות ולתופעת החיקוי של חיי הרומאים בירושלים. אותם יהודים שבחרו בדרך זו לא הסתפקו בכך אלא בחרו גם לסייע ליוונים ולרומאים במלחמותיהם נגד העם היהודי.

"משם זה ממשיך דרך בוגדים ששיתפו פעולה, כמו בפולמוס שהבישוף של גירונה וארגון הזמין אליו את הרמב"ן לוויכוח על נכונות התלמוד והתורה. היה שם מומר שהתפלמס עם הרמב"ן. הרמב"ן ניצח בוויכוח ולאחר מכן עלה לארץ ישראל עם חלק מהקהילה שלו. היהודים ידעו שאחרי פולמוס כזה באים מעשי רצח ופוגרום ולכן עלו לארץ ישראל".

בעבר הפיק פרופ' רונד כשלושים סרטים על ימי השואה ובאחד מהם הוא מספר על יהודייה בשם סטלה גולדשלאק שחיה בברלין. "הנאצים הציעו מאתיים מרקים לכל יהודי שהיא תסגיר והיא הסגירה בין 600 ל-3000 יהודים שרובם נרצחו באוושביץ. היא חיה עד שנת 91', היא התחתנה מספר פעמים ואפילו מסרה גם את השם של הבעל הראשון שלה".

"אני אמנם לא שופט כי לא הייתי שם וברור שהגסטאפו לחצו עליה, אבל היא הייתה יכולה להימלט משם, אבל היא העדיפה לחיות חיים טובים", אומר רונד ומזכיר גם את פעילות הקאפו והיודנראט ש"לא ניתן לשפוט אותם, אבל היו כאלה שנהנו להשתמש בכוח שקיבלו מה-SS ונהגו באכזריות כלפי האחים שלהם".

מימי השואה עובר פרופ' רונד גם לימינו אלה ומזכיר את "ג'ורג' סורוס, שקראו לו בעצם שוורץ, ויחד עם אבא שלו החרימו רכוש של יהודים ומסרו לגרמנים ואנשי הצלב השחור, הנאצים ההונגרים, הם מסרו להם שמות של יהודים ואיפה הם מתחבאים. חלק ממה שהם הרוויחו היה הריהוט של אותם יהודים והיום מדובר ביהודי שמאלני מאוד שפועל נגד יהודים אמריקאים והמערב בכל העולם. בראיון ל'60 דקות' הוא הודה במעשה וכשהוא נשאל אם קשה לו עם מה שהוא עשה, הוא אמר שהוא לא מרגיש רע וזו הייתה התקופה הכי טובה שלו. הוא הרוויח טוב ומשם הוא התחיל את האימפריה שלו. תמיד היו יהודים משת"פים וזה מגיע עד לתקופה שלנו".

עוד מזכיר פרופ' רונד את תקופת הבריטים בה הוא עצמו התגורר בירושלים, "הבריטים זרקו אותנו מהבתים שלנו לאוולינה דה-רוטשילד ושם היה אחד מהיהודים שהשתמש בפנס של תאורת רחוב כדי לאותת איתותי מורס לבריטים ולערבים עד שתפסו אותו".

"אבי הגיע באניית מעפילים וברומן שהוא כתב על העלייה שלו הוא מספר על מרגל שהיה בין היהודים שעלו לארץ. תמיד יש מרגלים ומשת"פים", אומר פרופ' רונד ומספר עוד: "הייתי הרבה שנים בשליחויות בארה"ב ובגרמניה. במינכן, שהייתה בירת הנאצים, יש עיתון שנהנה מאוד לשלם ליהודים לכתוב שהישראלים הם יודונאצים כמו שהפרופ' ישעיהו לייבוביץ' התבטא. היו עוד כמה פוליטיקאים, פרופסורים או כתבים שהגרמנים מאוד שמחו לראות יהודי שמלכלך על היהודים".

ובחזרה לבגידת המתייוונים והחוברים לרומאים, שאלנו האם לא מדובר בבחירה לגיטימית של יהודים בצד אחר במלחמת התרבות, בחירה במערב לעומת הבחירה בדת היהודית? "מותר להם, אבל הם מפנים עורף לדת, לעם שלהם ולארץ שלהם. זו בגידה במי שגידל אותם. הם פשוט בוגדים. כשהם מתייוונים הם גם עוזרים גם לגנרל היווני בשאלות כיצד לפעול נגד היהודים. כך היה גם באותו אירוע של הרמב"ן בגירונה. הם פשוט משת"פים, הם יודעים את היהדות ויודעים לומר לאויבים שלנו ולרוצחים שלנו מה נקודת החולשה שבה אפשר לפגוע בנו ובנוסף הם מלשינים על מי שניתן להלשין עליו".