השר אביטן בביקור במרכז מורשת קטיף בניצןדוברות

השר לשירותי דת, הרב יעקב אביטן (ש"ס), ביקר במרכז למורשת גוש קטיף בניצן וסיפר על הכאב והקרע כשליווה את מגורשי גוש קטיף בעת תוכנית ההתנתקות לפני 15 שנים.

השר אביטן כיהן באותן ימים כרב המועצה האיזורית חוף אשקלון ובין היתר סייע בקבורת חללי גוש קטיף שהוצאו מקברם בבית העלמין בגוש קטיף ונטמנו שנית.

אביטן סיפר למנהלי מרכז קטיף על התחושות שהיו לו כשהגיע לפגוש את המגורשים, כיצד סייע בהקמת מבני דת. השר אביטן אמר כי ימשיך לפעול למען העקורים ויאבק שמנהלת תנופה לא תפורק עד שייכנסו אחרוני העקורים לביתם החדש.

״היום, בו אנו מציינים 15 שנה לעקירת ישובי גוש קטיף וצפון השומרון, שבות וצפות לנגד עיני המראות הקשים של התושבים הזועקים מכאב לנוכח הרס בתיהם, פינוי בתי הכנסת וספרי התורה, והנורא מכל - פינוי הקברים ועריכת לוויה שניה רח״ל", נזכר אביטן.

״כרב המועצה האיזורית חוף אשקלון באותם ימים, סייעתי רבות בקליטת העקורים וליוויתי אותם בשכונת הקראווילות. בכיתי עמם ועשיתי ככל שביכולתי לאחד ולבנות מחדש את הקהילות. אלו ימים הצרובים בליבי לנצח.

״היום אני עומד כאן כשר בממשלת ישראל, יחד עם חבריי והרבנים המקומיים, מביט בעצב גדול על העבר אך בתקווה גדולה לעתיד, להמשיך להיות מאוחדים בלבבות ולעשות הכל לבניית ההתיישבות הנפלאה בארץ ישראל״, הוסיף השר.

מוקדם יותר ביקרה במרכז קטיף שרת התפוצות עומר ינקלביץ' שאמרה כי ''עקירת גוש קטיף היא פצע מדמם שעדיין פתוח בגוף האומה. הרגשתי בבשרי את כאבם של העקורים, חלוצי גוש קטיף היו מלח הארץ, הטובים שבבנינו ובבנותנו. מדינת ישראל כולה חייבת להם המון.

''המסקנות שעלינו להסיק, בין היתר, מעקירת גוש קטיף היא, שפינוי יישובים ושטחים לא מוביל לשלום. היא הביאה להקמת מדינת הטרור בעזה שקמה בעקבות כך, זה תמרור אדום שצריך להנחות אותנו בכל פעולה מדינית", הוסיפה ינקלביץ' שביקרה במקום עם שר החקלאות אלון שוסטר.

אלון שוסטר ועומר ינקלביץ'
אלון שוסטר ועומר ינקלביץ'צילום: דוברות