מדהים: המבורגר מודפס

לאחר שנים של דיבורים על הנושא- חברת KFC הודיעה לראשונה על מכירת המבורגר מודפס מלאכותי

מתנאל ראט , ח' באב תש"פ

מדהים: המבורגר מודפס-ערוץ 7
טעים כמו המקורי?
צילום: iStock

מדפסות תלת מימד כבר התחילו להיכנס לחיינו בצעדי ענק, ולאחרונה אף התחילו לבנות בתים בעזרת מדפסת ענקית. אבל נראה שהמהפכה האמיתית עוד לפנינו עם פיתוח הטכנולוגיה החדשה של הדפסת מזון מלאכותי בצורה יעילה וזולה.

לאחר מספר שנים של פיתוח ודיבורים סביב הנושא, רשת המזון המהיר KFC הודיעה כי היא מתכננת להתחיל למכור בשר מודפס בחנויות הרשת ברוסיה. הטכנולוגיה שפותחה בהתחלה על מנת להדפיס בשר בתחנת החלל הבינלאומית, החליטה להעביר את הבשר החדשני קודם לכדור הארץ.

למרות שבארץ כמעט ולא ניתן למצוא תחליפי בשר או "בשר מזויף", בארצות הברית מדובר בתעשייה פורחת. חברות כמו "Beyond Meat" או "Impossible Foods" מוכרות מיליוני המבורגרים טבעוניים מדי שנה. ההמבורגרים הטבעוניים מיוצרים מחומרים המבוססים על הצומח שמצליחים לחקות כמעט במדויק את הטעם המקורי, גם אם עדיין לא בצורה מושלמת.

אבל בניגוד לתחליפי הבשר הטבעוניים שמיוצרים מרכיבים מהצומח, בטכנולוגיה החדש מנסים להדפיס את הבשר בעצמו. בשביל להדפיס את ההמבורגרים, החברה מייצרת באופן מלאכותי את החלקים שמרכיבים את הבשר כמו שומנים, דם ושריר- ומדפיסים מהם רקמת בשר אמיתית.

כיום, ישנם מספר חברות העוסקות בהדפסת בשר, כולל מספר חברות בישראל, אך KFC הולכת להיות בין הראשונות שיתחילו למכור את הבשר הטבעוני לציבור הרחב. לדברי החברה, הבשר החדשני עתיד להועיל גם לאיכות הסביבה כאשר מחקרים מראים שחלק גדול מפליטת גזי החממה קשור לגידול בקר ולאכילתו.

ככל הנראה שעד תשעה באב הנוכחי עדיין לא יהיה לנו מדפסות לתחליפי בשר, אבל ייתכן שעד שנה הבאה כבר נוכל להדפיס לעצמנו את הבשר של העתיד.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!