"חולי קורונה מרגישים בכלא, בצינוק"

ח"כ אייכלר טען כי בארצות הברית ובבריטניה יקימו ועדות חקירה על אלפי חולי קורונה שמתו מבעיות פסיכוסומטיות.

מיכל לוי , ח' באב תש"פ

ישראל אייכלר
ישראל אייכלר
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ ישראל אייכלר מיהדות התורה הגיש שאילתה דחופה לשר הבריאות יולי אדלשטיין בעניין כניסתם של מחלימי קורונה למחלקות הקורונה כדי לסייע לחולים המאושפזים בבידוד.

בדברים שאמר במליאה סיפר אייכלר כי "חולים המאושפזים במחלקות קורונה מתלוננים על חוסר תפקוד בשל מחסור בכוח אדם, בעיקר כוח עזר, כך שהם נתונים לחסדיהם של רופאי המחלקה ללא שום ביקורת של המשפחה על הטיפול ביקיריהם.

"ברצוני לשאול, האם ניתן למחלימי קורונה עם נוגדנים להתנדב במחלקות הקורונה בבתי חולים? חולי הקורונה מרגישים כמו בכלא, בצינוק. אף אחד לא רוצה לסכן מישהו, אבל כאשר יש מתנדבים שחלו והחלימו, ואפשר למגן אותם, מדוע שלא יאפשרו להם להיכנס?

"פרופסור רוטשטיין בהדסה כבר עשה זאת. אבל מנהלי בתי החולים האחרים לא מאפשרים, הם רוצים שיהיה נוהל רוחבי. עד שיהיה נוהל רוחבי, אנחנו מסכנים המון אנשים שהבידוד משפיע עליהם פסיכוסומטית, ופוגע גם בגוף".

ח"כ אייכלר טען כי בארצות הברית ובבריטניה יקימו וועדות חקירה על אלפי חולי קורונה שמתו מבעיות פסיכוסומטיות.

"יש הרבה אנשים, חולים קשה או בינוני, שמתדרדרים בגלל שאין להם עם מי לדבר. אגב, לפני שנים בכלל לא נתנו לאנשים להיכנס לבתי חולים בגלל חשש מזיהומים. היו שעות ביקור קצרות בלבד. היום כל הרופאים מבינים שהרפואה הכי טובה היא לעטוף את החולה על ידי בני משפחתו ומתנדבים ככל האפשר.

בסיום דרש ח"כ אייכלר: "חייבים לסיים מיד את הבדיקות לנוגדנים, לעשות הסדרים ברורים לבתי החולים: אם יש אנשים שהוכחו כמחלימים, לאפשר להם להיכנס לא רק לבני משפחותיהם, אלא גם להתנדב ככח עזר לאנשים אחרים שמחכים שמישהו ייתן להם מילה טובה".