יוניצף: 10,000 ילדים מתים בחודש מרעב

קרן הילדים של האו"ם טוענת: "רעב הקשור למגיפת הקורונה מוביל למותם של 10,000 ילדים מדי חודש ברחבי העולם".

ניסן צור - ערוץ 7 , ח' באב תש"פ

יוניצף: 10,000 ילדים מתים בחודש מרעב-ערוץ 7
רעב
צילום: ISTOCK

נתונים קשים על מספרי התמותה בקרב ילדים ברחבי העולם כתוצאה מרעב שנגרם ממגיפת הקורונה.

על פי נתונים שפירסמה קרן הילדים של האו"ם, יוניצף, עולה כי מדי חודש מתים ברחבי העולם לפחות 10,000 ילדים, כאשר מחצית מהם מתגוררים ביבשת אפריקה.

נתון עגום נוסף מצביע כי 550 אלף ילדים ברחבי העולם חווים מדי חודש תת תזונה ברמה קשה, המוביל לפגיעות פיזיות קשות ובהן גפיים סדוקות ובטן נפוחה.

לטענת אנשי קרן הילדים של האו"ם, אם לא תינקט פעולה דחופה מצד ממשלות העולם, ההשלכות ארוכות הטווח של תת-תזונה המונית עלולות להוביל לדורות רבים של אנשים בעלי ליקויים פיזיים ונפשיים.

"ללא פעולה דחופה, המספר העולמי של ילדים הסובלים מתת תזונה יכול היה להגיע לכמעט 54 מיליון במהלך השנה. זה יביא את במת תת התזונה העולמית לרמות שלא ראו במילניום הנוכחי", נמסר בהודעת יוניצף.

כזכור, סוכנות המזון של האו"ם הזהירה כי בעקבות מגיפת הקורונה עומד העולם בפני "מגיפת רעב בממדים תנ"כיים", ולדברי קרן הילדים של האו"ם הפגיעה הקשה ביותר תהיה בילדי העולם.

"שירותי תזונה חיוניים ושרשראות האספקה ​​השתבשו ומחירי המזון זינקו. כתוצאה מכך איכות התזונה של הילדים ירדה ושיעורי תת התזונה עלו. עברו שבעה חודשים מאז דווח על המקרים הראשונים של נגיף הקורונה וכעת ברור יותר כי ההשלכות של המגיפה גורמות נזק רב יותר לילדים מאשר המחלה עצמה", נמסר בהודעת יוניצף.

האו"ם פנה למדינות ברחבי העולם בבקשה להעניק סיוע של 2.4 מיליארד דולר על מנת לתמוך באזורים שנפגעו ביותר מנגיף הקורונה וההשלכות האחרות ממנו, בעיקר במדינות אפריקה.