משפחת המחבל שרצח את הרב אחיעד אטינגר בנתה בית חדש

הוריו של הרב אטינגר הי"ד שנרצח בפיגוע ירי בצומת אריאל מבקשים מאלוף פיקוד המרכז להרוס את ביתה החדש והמפואר של משפחת המחבל.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ח' באב תש"פ

משפחת המחבל שרצח את הרב אחיעד אטינגר בנתה בית חדש-ערוץ 7
הריסת בית רוצח הרב אטינגר הי"ד
צילום: Nasser Ishtayeh, פלאש 90

יורם וכרמית אטינגר, הוריו של הרב אחיעד אטינגר הי"ד שנרצח בפיגוע ירי בצומת אריאל עם החייל גל קיידאן הי"ד לפני למעלה משנה, מבקשים מאלוף פיקוד המרכז תמיד ידעי להרוס את בית משפחת המחבל שנבנה לאחרונה.

בית המחבל נהרס על ידי הצבא, אולם ארגון הפת"ח בנה עבור משפחתו בית חדש באותו הכפר, באמצעות כספי תרומות ותמיכה. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שלח בשמם את מכתב הפניה.

במכתב תואר כי לאחר הפיגוע הרסו כוחות הביטחון חלק מביתו של עומר אבו לילה, המחבל שביצע את הפיגוע. אולם לאחרונה נחשף בתקשורת כי "הושלמה בניית בית פאר עבור משפחת המחבל.. באמצעות תרומות אשר מטרתן לתמוך בטרוריסטים ולעודד את מעשיהם". למכתב צורפה תמונה של הבית החדש, וילה גדולה ומרשימה, בעלת מרפסות ומחופה באבן.

עוד נכתב כי "בניית בית מפואר למחבל ולמשפחתו מהווה תמיכה מפורשת בטרור ועידוד לביצוע מעשים אלו. יתירה מזאת, בניית בית פאר עבור משפחות מחבלים שבתיהן נהרסו מעקרת מן השורש את יעילות הריסת בתי מחבלים כצעד הרתעתי המונע פיגועים. השלמה עם מציאות כזו שמה ל'לעג וקלס' את פעולות ההרתעה .. ויוצרת סיכון מוחשי ומידי לאזרחי ישראל".

עו"ד בלייכר ציין כי יש צורך חיוני וקיומי לשימוש בכלי הרתעה נגד ההסתה לטרור, האדרת הטרוריסטים ושבח מעשיהם. לדבריו, עצם בניית הבית החדש לשם האדרת הטרור מהווה עבירה על 'צו הוראת ביטחון', שבצידה עשר שנות מאסר.

בסוף המכתב ביקש עו"ד בלייכר מאלוף פיקוד המרכז להוציא לאלתר צו המורה על הריסת מבנה הטרור שהוקם, וכן להורות על מעצר והעמדה לדין של השותפים לבנייה ולמימונה. "אנו מתריעים כי הימנעות וחידלון מול התמיכה בטרור תביא עלינו חרפה ופיגועים קשים עשרות מונים. כל אבן שנבנית בבית המחבל בלא תגובה ראויה של רשויות הביטחון, הינה אבן נוספת בבניית בתי קברות לחללי טרור נוספים''.

תגובת דובר צה"ל: הנושא מצוי בבחינת גורמי הבטחון.