נתניהו:
המענקים לאזרחים יועברו בתחילת השבוע הבא

ראש הממשלה מביע שביעות רצון מאישור תוכנית מענקי הקורונה בכנסת. "זה עוד צעד שיקל עליכם ויניע את גלגלי הכלכלה שלנו".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' באב תש"פ

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס לאישור תוכנית המענקים במסגרת משבר הקורונה שאושרה כנסת.

"כפי שהבטחתי לכם, הכנסת אישרה עכשיו את תכנית מענק לכל אזרח שיזמתי. הכסף יגיע לחשבונות הבנק שלכם, אזרחי ישראל, כבר בתחילת השבוע הבא. זה עוד צעד שיקל עליכם ויניע את גלגלי הכלכלה שלנו".

"אנחנו עשינו הרבה צעדים כאלה במיליארדים רבים. התכנית של רשת הביטחון לעסקים ולשכירים, הארכת תקופת הזכאות לדמי האבטלה, החל"ת ועוד צעדים - ויהיו עוד צעדים, כי אנחנו חייבים ויכולים לנצח יחד את הקורונה", דברי נתניהו.

מוקדם יותר אישרה הכנסת את החוק שמאפשר את התוכנית בקריאה שנייה ושלישית. 68 חברי כנסת תמכו בהצעה ולא היו מתנגדים. מי שלא מקבל קצבה מהביטוח הלאומי יצטרך למלא את פרטי חשבון הבנק שלו באתר הביטוח הלאומי.

מענק הקורונה עבור הילדים מתחת לגיל 18 ייכנס לחשבונות הבנק ביום ראשון. הסכומים צפוים להינתן בכמה פעימות, הראשונה שבהם תהיה כאמור ביום ראשון הקרוב.

מאיר שפיגלר, מנכ״ל הביטוח הלאומי, אמר כי ״פרויקט בסדר גודל של מענק לכל אזרח מעולם לא היה במחוזותינו. עובדי הביטוח הלאומי ממשיכים לעבוד במתכונת חירום מאז מרץ, בעמידה במשימות הלאומיות, מתוך מודעות לגודל השעה והשליחות שבצידה''.

''הכספים יועברו לרשות הזכאים בפעימות עד שאחרון האזרחים יקבל את המענקים המגיעים לו״, הבטיח שפיגלר.

על פי הסיכום, כל משפחה תקבל עבור ילד ראשון עד רביעי (כולל) 500 ש"ח, ומהילד חמישי ואילך יקבלו 300 ש"ח לכל ילד. בנוסף סוכם כי חיילים משוחררים בשנה הראשונה לשחרורם יקבלו תוספת מענק של 500 ש"ח בנוסף ל- 750 ש"ח שמקבל כל אדם מגיל 18.