צעדת תשעה באב במגבלות הקורונה

הצעדה המסורתית של ארגון 'נשים בירוק' תיערך בהשתתפות של 50 בני אדם שיקיפו את חומות העיר העתיקה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' באב תש"פ

צעדת תשעה באב במגבלות הקורונה-ערוץ 7
צעדת תשעה באב בשנה שעברה
צילום: הודיה קלמן/TPS

תחת מגבלות הקורונה תתקיים גם השנה צעדת ליל תשעה באב המתקיימת זה 25 שנים על ידי תנועת 'נשים בירוק'.

בהתאם להנחיות המשטרה ומשרד הבריאות לא ישתתפו בצעדה אלפים כפי שהיה בשנים קודמות, אלא רק חמישים איש שישמרו את המסורת המחדשת מסורת עתיקה של הקפת חומות העיר העתיקה בליל יום האבל על החורבן.

בתנועת 'נשים בירוק' מספרים כי להפקת הצעדה השנה חברו תורמים ושותפים מכל רחבי העולם שהפכו את חמישים הצועדים לנציגיהם ושליחיהם באירוע שיחל כמדי שנה בקריאה משותפת של מגילת איכה ומיד לאחר מכן יתנהל לאורך חומות העיר העתיקה.

במהלך הצעדה יעצרו הצועדים במספר נקודות לאורך תוואי הצעדה וישמעו סקירות היסטוריות קצרות אודות אירועים שהתרחשו לעם היהודי בנקודות ואתרים אלה.

הצעדה תסתיים בעצרת בהשתתפות מספר מצומצם של אישים, ואולם שורת אישי ציבור, בהם חברי כנסת ושרים שנבצר מהם מלהגיע בשל המגבלות שלחו את ברכותיהם המצולמות שיוקרנו במהלך הצעדה והעצרת.

מארגנות הצעדה, ראשי תנועת 'נשים בירוק', יהודית קצובר ונדיה מטר, מציינות כי בשל המגבלות יועבר שידור חי של הצעדה בעמוד הפייסבוק של התנועה.

"קיבלנו פניות רבות של יהודים מכל רחבי הארץ שביקשו להשתתף, אך לצערינו השנה נעשה זאת בעיקר דרך השידור החי. כולנו מקווים ומאמינים שבשנה הבאה נשוב לצעוד בהמונינו בגאון וללא מגבלות. שימור המסורת של הצעדה חשוב ביותר למען השנים הבאות. צעדה זו ממחישה את ריבונותה של ישראל בכל חלקיה של ירושלים, מזרח כמערב, ומביעה את הציפייה והכמיהה של עם ישראל לשוב אל מקום המקדש", אמרו השתיים.