ח"כ אביגדור ליברמן
ח"כ אביגדור ליברמןצילום: דוברות ישראל ביתנו

יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, פנה לשר האוצר ישראל כ״ץ בדרישה לעצור מיד את המענקים לאסירים ביטחוניים ובני משפחותיהם.

"בחקיקה שעברה היום לטובת חלוקת מענקים לאזרחי ישראל, לא הוחרגו אסירים ביטחוניים ובני משפחותיהם. לכן, נוצר מצב אבסורדי לפיו אזרחי המדינה יממנו מכיסם קצבאות לטרוריסטים ולבני משפחותיהם. הדעת לא נותנת שמחבלים שרצחו יהודים או היו שותפים לתכנון או להוצאה אל הפועל של פיגועים נגד ישראלים, יקבלו כסף מהמדינה והעיוות הקיים בחוק מחייב תיקון מיידי", אמר ליברמן.

"לפיכך, אני פונה אליך בבקשה שכבר ביום ראשון הקרוב תגיש לממשלה הצעת תיקון לחוק שתמנע את תשלום המענק לאסירים אשר ביצעו פשעים על רקע לאומני או בזיקה לטרור. את החוק ניתן יהיה להעביר בשבוע הבא בשלוש קריאות, ותמיכת 'ישראל ביתנו' מובטחת.

זאת ועוד, אבקשך להורות לביטוח הלאומי להשהות את התשלומים לאותם אסירים עד להעברת החקיקה האמורה. אציין כי לא קיימת בעיה טכנית לביטוח הלאומי להשהות תשלומים".

מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה שנייה ושלישית את חוק המענקים החד-פעמיים. 68 חברי כנסת תמכו בחוק שכונה "מענק לכל אזרח", ללא מתנגדים.

כל תושב ישראל מעל גיל 18 או נער או נערה נשואים, יקבלו מענק חד-פעמי בסכום של 750 שקלים. עד הילד הרביעי, יהיה גובה המענק 500 שקלים, מהילד החמישי והלאה יעמוד המענק על 300 שקלים.

בנוסף, תוענק תוספת של 750 שקלים לאוכלוסיות של מקבלי קצבאות וגמלאות שונות. בחוק נקבע גם כי לא יתבצע קיזוז בגין חובות כנגד המענקים, וחיילים ששוחררו או ישוחררו במהלך כל שנת 2020, יהיו זכאים למענק של 500 שקלים נוספים על 750 השקלים שהם זכאים להם במסגרת חוק המענקים החד-פעמיים.