מזכ"לית הסתדרות המורים: "אין לשתף פעולה עם מתווה שר החינוך"

מנהיגת הסתדרות המורים תוקפת בחריפות את המתווה של השר גלנט לתחילת שנת הלימודים. "התוכנית אינה מתייחסת למצוקות מערכת החינוך".

ערוץ 7 , ח' באב תש"פ

מזכ"לית הסתדרות המורים: "אין לשתף פעולה עם מתווה שר החינוך"-ערוץ 7
יפה בן דוד
צילום: Yonatan Sindel/Flash90     

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד יוצאת נגד מתווה החזרה ללימודים שהציג שר החינוך יואב גלנט.

במכתב ששלחה הערב (רביעי) לעובדי ההוראה כתבה כי "אין לשתף פעולה עם מתווה שר החינוך גלנט".

בן דוד שלחה מכתב חריף גם למנכ"ל משרד החינוך עמית אדרי. "נדהמתי לראות תכנית לוקה בחסר, שאינה מתייחסת למצוקות מערכת החינוך כפי שהיו בשנה זו. לא התייחסתם לשום בעיה שהעלו אנשי המקצוע. מה שהיה הוא שיהיה. נראה כי התוכנית נועדה להיות סוג של עלה תאנה למחדל במערכת החינוך. חמור מהכל - אתם טוענים כי המתווה הוא בשיתוף פעולה עמנו. זהו דבר שאינו עולה בקנה אחד עם האמת".

"אני מודיעה מראש שלא נוכל לקחת אחריות על תוכנית שכזאת", ציינה מזכ"לית הסתדרות המורים.

"זהו אינו מתווה מקצועי. זהו מתווה ריק מתוכן שאינו נותן מענה לכשלים והצרכים כפי שעלו בשנה הנוכחית וכפי שהוצגו בפניך. אנחנו לא נסכים להתנהל כך. לא נסכים לסיכון עובדי ההוראה והתלמידים. במידה שהמתווה לא יתוקן אנו ננקוט בצעדים ארגוניים בהקדם", סיכמה בן דוד.

מוקדם יותר סיכמו שר החינוך יואב גלנט ושר האוצר ישראל כ"ץ על פרטי התוכנית שתקציבה יעמוד על 4.2 מיליארד שקלים. על פי התוכנית, שנת הלימודים תיפתח ב-1 בספטמבר, ותכלול שילוב של למידה מרחוק ולמידה במוסדות החינוך בחצאי כיתות. עובדי הוראה יגוייסו בהליך מהיר לטובת פיצול כיתות ג'-ד' ותגבור כיתות ה'-ו'.

בנושא השמירה על ההגיינה נקבע כי יינתן מיגון אישי משופר עבור עובדי ההוראה, הישיבה תעשה בשולחנות נפרדים ובמרחק שני מטרים בין התלמידים.

בהודעת משרד החינוך צויין שכדי לעמוד בלוח הזמנים, יישום התוכנית על ידי הרשויות המקומיות, מנהלי מחוזות החינוך ומנהלי בתי הספר, צריכה להתחיל כבר בשבוע הבא.