המחבל שנתפס הונחה להפיל מסוק ישראלי

הותר לפרסום: מחבל חמאס סיפר בחקירתו בשירות הביטחון הכללי כי הונחה לשגר טיל כתף לעבר מסוק ישראלי

תגיות: חמאס עזה שב"כ
ערוץ 7 , ט' באב תש"פ

המחבל שנתפס הונחה להפיל מסוק ישראלי-ערוץ 7
מחבלי חמאס בעזה. ארכיון
צילום: Abed Rahim Khatib/ Flash90

לפני כחודש הסתנן לישראל בשחייה מחבל החמאס עז אלדין חוסין, תושב ג'בליה שבצפון רצועת עזה בן 24.

בחקירתו סיפר כי הסתנן לישראל מרצונו נוכח קשיים אישיים במישור המשפחתי ולאחר רדיפה והכפשה מצד בכירי חמאס. מיד לאחר חציית המכשול הימי, נעצר חוסין על ידי כוח צה"ל והועבר לחקירת שירות הביטחון הכללי.

מחקירתו של חוסין בשב"כ עלה כי בשנת 2013 הוא גויס לזרוע הצבאית של החמאס והחל משנת 2018 ועד למעצרו, פעל במערך ההגנה האווירית של החמאס, בין היתר, בתפקיד פיקודי כאחראי חולית טילי כתף.

במסגרת תפקיד זה החזיק בביתו טיל נ"מ והונחה לשגרו לעבר מסוק ישראלי, ככל שינחת בסביבת ביתו בעזה, וזאת לשם הריגת חיילים ישראלים או חטיפתם.

במסגרת פעילותו בחמאס לקח חוסין חלק בהכשרות שונות ובפעילויות צבאיות כנגד מדינת ישראל. כך, במסגרת שירותו במערך ההגנה האווירית בחמאס, למד חוסין אודות כלי טיס של חיל האוויר הישראלי ותפקידם, טילי נ"מ וכן אודות משקפות ומצלמות לצורך תצפית על תנועת המטוסים הישראלים בשמי עזה.

פעילותו של חוסין בחמאס והידע הרב אשר רכש במסגרת זו, הביאו לחקירה ייחודית אשר חשפה עבור השב"כ מודיעין רב אודות ארגון החמאס. עם סיום החקירה, הגישה היום (חמישי) פרקליטות מחוז דרום כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע המייחס לחוסין עבירות ביטחוניות חמורות.