חני ליפשיץ, שליחת חב"ד בנפאל, החליטה השנה להוסיף גם את השדכנות לעיסוקיה הרבים.

"עוד מעט תשעה באב, ואנחנו מדברים כל כך הרבה על חורבן הבית", אמרה בסרטון שהעלתה בפייסבוק. "אני ממש מרגישה שזו הזדמנות וזכות עבורי לעסוק בבנייה של בתים".

ליפשיץ, ששוהה בארץ עם משפחתה בגלל נגיף הקורונה, החליטה לעשות מעשה ולהפיץ את מיזם השדכנות שלה.

"פליז תעזרו לי!!", קראה בדף הפייסבוק שלה. "השבוע שחל בו תשעה באב, מדברים בו על חורבן הבית ויש כל כך הרבה שעדיין לא בנו את הבית הפרטי שלהם. או שהם בנו ואז הוא נחרב.. מכל מיני סיבות. איש איש וסיבותיו". בהמשך הפוסט פרסמה ליפשיץ את מספר הווטסאפ שלה, וביקשה מהקוראים להתמקד בהצעות מהמגדר הגברי. "יש לי כל כך הרבה בנות אהובות ויקרות סביבי", הסבירה.

את הפוסט פרסמה בדף הפייסבוק שלה, ולא שיערה איזו סערה תחולל.

לאחר כמה שעות כתבה: "ווואו!! אתם מדהימים אותי!!! לפני שש שעות בלבד העליתי את הפוסט. קיבלתי עד כה 120 הודעות עם שמות ופרטים של חבר'ה שהם מלח הארץ (וגם לא מעט של בנות נדירות). והכי חשוב ... 7 דייטים שנקבעו לימים הקרובים!", סיפרה בהתרגשות.

ואיך היא מתכוונת לתחזק את ה"מפעל" הקטן שהקימה?

חני: "אנשים שכותבים לי יודעים שהם כותבים לחני ליפשיץ. ולכן כל עוד אני לא מבקשת רשות, אני לא יכולה להיעזר באחרים, כי אני ממש מרגישה שזה קודש קודשים. לכן עדיין הפניות מגיעות רק אליי".

"אומרים שאין השבע רואה את הרעב", היא מסבירה על העיסוק החדש, "אבל למרות שחזקי היה השידוך הראשון שלי והעניין הזה הלך לי בקלות יחסית, אני דווקא מחפשת הרבה פעמים את הדברים האלו, שהלכו לי בקלות ולא התנסיתי בהם", היא אומרת, "כמו המיזם בו הבאנו עיוורים מהארץ לטייל בנפאל", היא מזכירה.

הפניות, לדבריה, הגיעו אליה בעיקר מהמגזר הדתי-לאומי, אבל גם מחילוניים, מסורתיים ואפילו חרדים (!). "מגיעים אלינו לנפאל חבר'ה שהם ממש מקסימים, בני 35 ו-40, ואתה חושב לעצמך: איך זה יכול להיות שהם לא התחתנו. דתיים, חילוניים - הרווקות המאוחרת ממש חוצה מגזרים", היא אומרת, ופונה לטפל בעוד פנייה שהגיעה אליה.