"נפוליאון" בירושלים
לורנט לוי לערוץ 7: צאו לבלות, בלי שמחה אין לנו חיים

המיליארדר הישראלי לורנט לוי בראיון לערוץ 7 מהמסעדה החדשה שפתח בתקופת הקורונה. "לראות טוב זה לא 6:6 אלא לראות מה טוב בכל אדם".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט' באב תש"פ

איש העסקים לורנט לוי פתח פנינה קולינרית חדשה במרכז העיר ירושלים: ''נפוליאון'', פטיסרי ובולונז'רי בסגנון פריזאי, בהשראת הקפה האהוב עליו מילדות בצרפת.

בראיון לערוץ 7 מספר לוי על החלטה לפתוח דווקא עכשיו את ''נפוליאון'' כאשר בישראל ובעולם מסעדות נסגרות בעקבות משבר הקורונה.

"נפוליאון נמצאת בכיכר המוזיקה במרכז ירושלים. יש במתחם שש מסעדות ומוזיאון ואנחנו כאן לזמן ארוך", הוא מבטיח. ''כיכר המוזיקה הייתה כאן לפני הקורונה ותישאר אחרי הקורונה. צריך ללמוד איך לחיות עם הקורונה ולצאת למסעדות, בלי זה אין חיים. אני קורא לכולם - זה הזמן לצאת מהסגר והבית, לבוא לכיכר המוזיקה ולהרגיש את השמחה והאחדות שיש כאן".

ולמה דווקא בכיכר המוזיקה? "אנחנו בלב של ירושלים. 2000 שנה אמרנו בכל פסח 'בשנה הבאה בירושלים'. כשהייתי קטן וגרתי בצרפת חלמתי על ירושלים וזכיתי לפני כ-15 שנים לעלות לישראל. ירושלים זה בית המקדש, עד שיבנה אנחנו כאן בכיכר המוזיקה".

''נפוליאון'' משתרעת על פני 130 מ"ר במתחם מעוצב עם כ-48 מקומות ישיבה בחלל המרכזי הפנימי ועוד כ-40 מקומות ישיבה בחוץ. המקום מעוצב בסגנון הפטיסרי הפריזאי המוכר PAUL ובעיצובו של איש העסקים לורנט לוי, הבעלים של מתחם כיכר המוזיקה, אשר עיצב בעצמו את המקום בהשראת הפטיסרי האהוב עליו בפריז, עיר ילדותו.

המקום משרה אוירה רגועה, רומנטית, פריזאית ואיכותית מאוד, נברשות תלויות, שולחנות שחורים קטנים וכיסאות וכורסאות פזורים בחלל הפנימי והחיצוני. המקום מותאם לתקופת הקורונה ומאפשר שרות עצמי.

"דווקא בימים אלה חיפשתי לפתוח מקום המאפשר לספק מצד אחד מוצר איכותי ברמה הגבוהה ביותר, מעשה ידי שף שארוז וניתן לקחת ולאכול גם בבית ובמשרד ובמחירים שפויים", מציין לוי ומוסיף: "התפריט בנפוליאון מורכב ממנות חלביות וצמחוניות כשרות ומספק חוויה מיוחדת בתקופת הקורונה שאין רבים כמוה במדינה. אני בטוח שתושבי ירושלים ואורחיה יהנו מהפטיסרי החדש שפתחנו ואני מזמין את כולם להגיע לבלות וליהנות ממתחם כיכר המוזיקה".

לוי התחיל כאופטיקאי בחנות קטנה ליד פריז וכיום מחזיק ברשת חנויות אופטיקה חובקת עולם. הוא אחד מהישראלים העשירים בתבל.

"המקצוע שלי הוא אופטיקאי", מספר לוי לערוץ 7, "פעם בשבוע אני פותח חנות בעולם לאופטיקה וב"ה אנחנו מצליחים וטוב שאני יכול לתת לעיר הבירה ולתושבים ובשביל זה הקמתי את כיכר המוזיקה. כאופטיקאי וכאיש עסקים אני מנסה לראות קצת יותר רחוק. לראות טוב זה לא לראות 6:6 אלא לראות מה טוב בכל אדם.

''לפעמים יש קליפה ואחרי שמורידים אותה רואים את היהלום שיש בכל אדם. צריך לראות את העולם בצורה חיובית. חורבן בית המקדש היה בגלל שנאת חינם, עכשיו צריך לבנות עולם עם אהבת חינם".

לדבריו, "ליהודים בצרפת ובעולם יש עכשיו שתי אפשרויות: לגור בגלות או לגור בישראל. הרבה יהודים מצרפת רוצים לבוא אבל בגלל הקורונה הם לא יכולים. אני חושב שצריך לאפשר להם לעלות לישראל".

נציין כי בבמה המרכזית במתחם כיכר המוזיקה מתקיימות מספר פעמים ביום הופעות חיות של אמנים ויוצרים. הבמה פונה אל מוזיאון המוזיקה העברי ואל המסעדות הממוקמות בו: המסעדה הבשרית 'כינור בכיכר', המסעדה החלבית נחמן, בר המוזיקה הבלו הול, הטאפאס בר הכי אין בירושלים - אנדולסיה, ומסעדת פיקולינו. המתחם הוא מהמקומות היחידים בירושלים המספק חוויה של אוכל טוב והופעות אמנים שיכולים להופיע לפני 180 איש לפי כללי התו הסגול.