כוספות למקדש, שרות ירושלים: "הרגשתי כמו בתפילת נעילה"

בשלהי צום תשעה באב כינסה אודהליה ברלין חמש חברות, ויחד שרו על חורבן וגאולה.

יערה וייס , ט' באב תש"פ

שרות ירושלים. אודהליה ברלין וחברות
שרות ירושלים. אודהליה ברלין וחברות
צילום: צילום מסך

אמש (רביעי) הודיעה אודהליה ברלין על מופע חדש בדף הפייסבוק שלה. "אני אוהבת מעברים, רגעים של "לקראת", "כך נולד 'אוחילה' וכך נולד האירוע הבא", כתבה והפתיעה בדבר התוועדות ווקאלית ייחודית שתקיים בשלהי צום תשעה באב.

לאודהליה חברו חמש חברות, המנגנות ושרות איתה זה שנים: הילה כהן צ'סלה, רחל גולדברג, צביה צור, יעל קבסה ועולש גולדברג, שתחת חומות העיר העתיקה התכנסו לשיר למען הגאולה ולירושלים. החבורה גיוונה את השירים, והם נעו בין שירים ישראליים ושירי קודש.

"אנחנו בתקופה ארוכה של בלבול וחסר, ונסיון למצוא כוחות", אמרה רחל גולדברג, שבדרך כלל מתלווה אל אודהליה בכינור. "אבל אני חושבת שמה שמניע את הכל זה הגעגועים שלנו, הכמיהה שלנו. המצוקות שאנחנו מרגישות על פני השטח הן באמת אמיתיות, אבל באמת באמת מתחת להכל יש נחמה גדולה שה' מכין לנו. כאילו שירת הלוויים בוקעת כאן, מתחת לרגליים שלנו", אמרה גולדברג.

אודהליה עצמה סיפרה שכתושבת רמת השרון, הלכה אמש לקריאת "איכה" בבית כנסת, אך לא הבינה כיצד במגרש הסמוך משחקים ילדים, ובית הקפה לא סגור. "בהתחלה לא הבנתי איך מרגישים פה תשעה באב, אבל בסוף הבנתי שלכל אחד יש החלק שלו בגאולה", אמרה.