יימשכו ההגבלות בסופי שבוע

במשרד הבריאות תומכים בביטול הסגר החלקי בסופי השבוע. לאור התנגדות חלק משרי הממשלה יתקיים דיון בנושא בתחילת השבוע.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט' באב תש"פ

יימשכו ההגבלות בסופי שבוע-ערוץ 7
שוטרים באכיפת ההנחיות
צילום: דוברות המשטרה

הסגר החלקי בסוף השבוע ייכנס לתוקפו מחר (שישי), על אף שבמשרד הבריאות תומכים בביטולו וטוענים כי אינו אפקטיבי לבלימת הנגיף.

ראש הממשלה בנימין נתניהו רצה לקיים הצבעה טלפונית שתאפשר את ביטול הסגר כבר מסוף השבוע הקרוב, אולם התנגדות השרים החרדים והשר יזהר שי (כחול לבן) מחייבת קיום דיון בקבינט הקורונה ביום שני הקרוב.

השרים החרדים התנגדו משום שדרישתם להגדלת מספר המתפללים בבתי כנסת לא נענתה עד כה. יזהר שי טוען כי הסגר יעיל לבלימת התפשטות הקורונה בישראל. הסגר החלקי מחייב את סגירת החנויות והקניונים.

חה"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) הגיבה על התנגדות השרים לביטול הסגר החלקי בסופי השבוע: "‏זו פשוט שערורייה שהממשלה לא מבטלת את הסגר הזה שאין בו שום משמעות ורק בגלל הלחצים של השרים החרדים החנויות ומרכזי הקניות נשארים סגורים בסוף השבוע. הגיע הזמן שתחליטו מה מניע אתכם, טובת הציבור או טובתו הפוליטית של בנימין נתניהו".

מוקדם יותר עדכן משרד הבריאות כי 1,111 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו בישראל מאז חצות. מספר החולים המונשמים עומד על 102. מתחילת המגיפה מתו 499 בני אדם. 328 חולים במצב קשה. מספר החולים הפעילים בישראל עומד על 25,628, ועד היום החלימו 43,476 חולי קורונה.