תיעוד מזווית הצלם: תקיפת צוות חדשות 13

פעילי ''לה פמיליה'' שהתפרעו בירושלים תקפו עיתונאים וצלמים של חדשות 13 ו-i24NEWS. שמונה קיצונים נעצרו על ידי המשטרה.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ט' באב תש"פ

כ-1000 אנשי שמאל הפגינו הערב (חמישי) נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, סמוך למעון הרשמי בירושלים. כוחות גדולים של המשטרה אבטחו את המחאה וחסמו את הרחובות המובילים אליה.

ח"כ משה בוגי יעלון (יש עתיד תל''ם) שהשתתף בהפגנת השמאל כתב בטוויטר "גם הערב גאה להיות איתכם בבלפור. אף אחד לא ימנע את זכות המחאה! נתניהו תתפטר!".

כוחות משטרה גלויים וסמויים שפעלו באזור מתחם התחנה בירושלים עיכבו לחקירה שמונה פעילי ''לה פמיליה'' שהחלו להתפרע במקום, להשליך אבנים ולהפר את הסדר הציבורי. חלק אף תקפו עיתונאים וצלמי טלוויזיה.

הערכות המשטרה להפגנה בבלפור כללה פריסה של מאות שוטרים, גלויים וסמויים המסתובבים בין המפגינים.

מחדשות 13 נמסר: ''אנו מגנים בתוקף את גילויי האלימות נגד עיתונאי החברה. עיתונאים, צלמים ואנשי תקשורת צריכים להיות חופשיים לעשות את עבודתם בכל מקום מבלי להרגיש מאויימים. עיתונאי חדשות 13 ימשיכו לעשות את עבודתם במסירות ומקצועיות''.

מארגני הפגנת השמאל - הדגלים השחורים - אמרו כי "האלימות בחסות הנאשם נמשכת. מספר שעות לאחר שנתניהו מעלה פוסט מסית נגד התקשורת הישראלית עיתונאים מותקפים בהפגנת שלוחיו. האלימות בהפגנה בת"א כמו האלימות עכשיו- מקור אחד לה, הנאשם בנימין נתניהו.

''כל עוד הוא מאכלס את בית ראש הממשלה האלימות כלפי אזרחים ועיתונאים תימשך. קוראים ל-119 חברי וחברות הכנסת להתכנס ולבחור ראש ממשלה חדש. כולם עדיפים על המסית", הוסיפו.

בנוסף נמסר מחדשות i24NEWS שהכתב של הערוץ דניאל צמח הותקף גם הוא במהלך האירועים בירושלים, בעת שדיווח מההפגנה. התקרית תועדה בשידור חי וציוד הצילום שלו ניזוק.