שבועת אמונים לנווה דקלים

עשרות מבוגרים ובני נוער מנווה דקלים התכנסו בכיסופים במלאת 15 שנים לגירוש. מוטי יוגב: "ליישב את חבל עזה וצפון השומרון מחדש".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' באב תש"פ

במלאת 15 שנים להרס יישובי גוש קטיף וצפון השומרון התכנסו בכיסופים עשרות נציגי משפחות ובני נוער מנווה דקלים.

חבר הכנסת לשעבר ואל"מ (במיל') מוטי יוגב, אמר במהלך האירוע כי "ברצועת עזה הוקמו ופרחו 21 יישובים יהודיים בדיונות חול שטענו שאינן מסוגלות להתיישבות ולגידול חקלאי, נולדו וגדלו ילדים רבים וצמחו פרחים וירקות ללא תולעים מהטובים בעולם".

"חבל ארץ של התיישבות, של תורה, עבודה וגמילות חסדים וחקלאות משגשגת. התיישבות שנהרסה בידי ממשלת ישראל וצה"ל, שבמקום להגן עליו כנכס, טענו שהוא נטל ושרק פינויו יביא לנו יתרונות מדיניים וביטחוניים, כלכליים וחברתיים. מה קרה לנו לפני כ- 15 שנה, שקיבלנו החלטה אומללה שכזו, תכנית פשע לאומי שגרמה לביסוסה של מדינת טרור שהרחיבה את האיומים עלינו ? מה קורה לנו היום שאין לנו כעם ומדינה, תשובה ברורה לרצועת עזה?

"חסרה לנו כאומה, התפיסה היהודית-ציונית ומטרה מדינית ברורה לגבי שייכותנו לחבל עזה. מטרתנו המדינית מסתכמת בהדגשת אי רצוננו לחזור לרצועת עזה''.

יוגב המשיך: ''אך אתם בני ובנות נוה דקלים שבאתם לכאן היום כנציגי כל נוער גוש קטיף יודעים, יודעים של מי הארץ הטובה הזו - ארץ ישראל, שחבל עזה הינו חלק ממנה. אתם יודעים ונכונים לשוב אליה, להילחם עליה, לרישתה ולשבת בה, לטוב לנו, לשכנינו ולעולם כולו.

''הייתי עמכם ועם הוריכם בנווה דקלים ובגוש קטיף במאבק. יחד הזענו בצעדות ובהפגנות, במאמצים לעצור את ביצוע התכנית ובתפילות. בשבועות האחרונים לפני הגירוש, הייתי יחד עם רבים, בנווה דקלים, בנצרים ובישובים נוספים. יחד עם התושבים החלוצים והגיבורים, יחד עם נוער הגוש ונוער השב''חים המופלא, שמסרו נפשם למען הישארותנו בגוש קטיף וביישובי צפון השומרון. היינו יחד עם מאות הנערות והנערים בבתי הכנסת בנווה דקלים, כולנו התפללנו, שרנו ובכינו, קרענו קריעה ונשבענו : "לעולם לא עוד"! לעולם לא יפונה שום ישוב יהודי בארץ ישראל.

''אנו באנו ארצה לבנות ולהיבנות בה, כך שרו אבותינו וכך נמשיך אנו ולבנות ולהתיישב בכל מרחבי ארצנו, למען עם ישראל וביטחונו, בארץ ישראל, על פי תורת ישראל, במדינת ישראל.

''אתם בני ובנות נווה דקלים וגוש קטיף, אתם דור העתיד, שכאן היום, בקיבוץ כיסופים הסמוך למעבר הכניסה לגוש קטיף, עומדים ויודעים שרצועת עזה הינה חלק בלתי נפרד מארץ ישראל, נחלת שבט יהודה, כפי הכתוב בספר יהושע פרק ט"ו "...עזה וחצריה" . אתם יודעים שנצטווינו לרשת את חבל עזה ולשבת בו, בדיוק כמו את ירושלים, תל אביב, וחיפה ואנחנו כאן נכספים ליום בו נשוב, ליום בו נשוב לכל ישוב.

''אנו בני ובנות נוה דקלים וגוש קטיף - מאמינים בני מאמינים בצדקת דרכנו ויודעים שהפתרון האסטרטגי לרצועת עזה, הוא לא ההתנתקות והבריחה ממנה, אלא לקיחת האחריות עליה והשיבה אליה: כיבוש הרצועה, מיגור הטרור, בנייה מחדש וחיזוק ההתיישבות היהודית ברצועת עזה, הם שיועילו גם לחיים יותר טובים לערבים החיים ברצועה.

''אנו כאן, נציגי בני ובנות נווה דקלים וגוש קטיף, יודעים את הציווי לרשת את מרחבי ארצנו כולל את רצועת עזה, לשוב לרשת אותה וליישבה. נשבעים בזאת בע"ה ובלי נדר לכשיתאפשר, לקומם את עפר ארצנו וליישב את חבל עזה וצפון השומרון מחדש. בעזרת השם, עוד נשוב לכל ישוב, כי עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה", חתם יוגב.