גלעד שרון
גלעד שרון צילום: פלאש 90

גלעד שרון, בנו של ראש הממשלה המנוח אריאל שרון, דוחה היום (שישי) את הפרסום בעיתון "ישראל היום" לפיו אביו תכנן גם נסיגה רחבה מיו"ש.

"שקר מוחלט. אריאל שרון - אבי, הקים את כל הישובים ביו"ש ולא התכוון לוותר על השטח לא רק בגלל שהוא שלנו אלא גם כי זה מסוכן מידי. נראה לכם שאפשר לשמור סוד כזה 15 שנה? עיתונות מדרג ז' אפילו לא ביקשתם תגובה", צייץ בטוויטר.

בראיון לעיתונאי נדב שרגאי סיפר ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, "היינו צריכים להצביע בממשלה על תוכנית ההתנתקות מעזה ומהיישובים בקטיף ובצפון הרצועה", מספר אולמרט,

"אני מקבל טלפון מאריק. הייתי בצפון, ואריק אומר לי: 'תשמע: אני חושב לעשות שינוי בכל העניין של ההתנתקות. אסוג רק מחמישה יישובים בעוטף עזה. שאלתי אותו: מה?! ואריק אומר לי: אני לא יכול יותר. נמאס לי".

"הגעתי אליו לחווה. היו שם גם שני בניו, עמרי וגלעד, ואמרתי לו: אתה לא יכול להיכנע כאן. אתה, אריאל שרון, לא יכול להיכנע לחבורה של כלומניקים כאלה. זה לא רציני. הלכת על מהלך נכון והיסטורי. דבוק בו. אם תיסוג עכשיו, תזמין עוד לחצים. בעוד שבועיים תגיע לישיבת סיעה והספסלים האחוריים יקומו עליך. הם מריחים חולשה.

בשלב מסוים גלעד אמר לו: 'אהוד צודק. אי אפשר להיכנע פה'. שרון הקשיב ולבסוף השתכנע. עוד באותו מעמד הוא התקשר למזכיר הממשלה ישראל מימון, והורה לו למשוך את הנוסח המתוקן, ולהחזיר את הנוסח המקורי של פינוי כל יישובי הגוש וצפון הרצועה".

עוד נאמר בכתבה כי אולמרט עדכן את שרון כי בדעתו להודיע למזכירת המדינה של ארה"ב קונדוליסה רייס, שההתנתקות בעזה הייתה "קדימון בלבד", וכי צפוי מהלך דומה גם בגזרת יו"ש.