המחאה בירושלים
המחאה בירושלים צילום: הודיה קלמן/TPS

בליל השבת האחרונה, מעט לאחר חצות, נעצר משה מירון, ממובילי מאהל פעילי הימין מול בית ראש הממשלה, ונלקח לתחנת המשטרה.

בפוסט שפרסם לפנות בוקר (ראשון) בפייסבוק הוא מספר על שאירע, ומאשים את הממשלה ביחס מחמיר לאנשי הימין לעומת סלחנות למפגיני השמאל. הפוסט המלא:

"חכה חכה יא זבל, אני אדאג שאת השבת אתה תעשה במעצר", זה מה שאמר לי השמאלן שתקף אותנו בערב שבת. אותו שמאלן גם קיים את דבריו ואכן נעצרתי ביחד עם פעיל נוסף בערב שבת.

התקרית החלה בסביבות השעה 00.00 בלילה במאהל הימין מחוץ לבית רוה"מ, אותו שמאלן נכנס למאהל שלנו והחל לאיים שהוא היה בצנחנים ושאם אנחנו גברים שנבוא והוא יראה לנו מה זה כדבריו, אנחנו ביקשנו ממנו שייצא מהמאהל, מהר מאוד הסתבר שמדובר ב'כיפה אדומה' מאחוריו עמדו שמאלנים נוספים עם מצלמות שניצלו את ההזדמנות שאנחנו לא מצלמים בשבת, ישר הבנתי מה קורה והזהרתי את הפעילים שלנו

השמאלן התחיל להשתולל ולנסות לזרוע הרס לציוד ולשלטים שלנו, אנחנו מצידנו ניסנו למנוע זאת ממנו, והשותפים שלו ל'כיפה האדומה' צילמו איך אנחנו בלית ברירה מנסים להגן על עצמנו, כדי שיוכלו להתלוננן במשטרה ובתקשורת על "פעילי הימין החוליגנים המסוכנים והאלימים, שתקפו באלימות פעיל שמאל תמים".

מחאה מול ביתה של השופטת חיות גלעד הלחמי - דרום ת"א בעד הגירוש

המשטרה גם הפעם לא אכזבה את השמאלנים, ועצרה אותי ופעיל נוסף, בקשתי מהשוטר שידחוף אותי לניידת, מבלי שאפעיל כח או התנגדות, רק כדי שלא אחלל את השבת מיוזמתי, נענתה מיד באזיקים על הידיים והרגליים, ובהמשך לאיום בשימוש באקדח טייזר.

גם כשהגענו לתחנת מוריה בתלפיות השוטר הכריח אותנו לעלות במעלית במקום במדרגות, ותוך כדי הטיף לנו שיחת מוסר על "השנאת חינם" של פעילי הימין.

01:00 מגיעים לתחנה, ומיד מכניסים אותנו לתא מעצר שהריח שלו לא היה מבייש את ריח הבואש שיורה המכת"ז, בתא הזה לא היה אפילו שירותים

04:00 אני מתבקש ע"י החוקר לחתום על השחרור, אני מסביר לו שמבחינתי חילול שבת זה הרבה יותר גרוע מלהשתתף בהפגנת 'הדגלים השחורים' "אתה לא רוצה לחתום? אין בעיה! אז תהיה עד יום ראשון במעצר" אומר החוקר, "בשביל להמנע מחילול שבת אני מוכן" השבתי לו.

בראש חשבתי רק על דבר אחד, מילא לסגור שבת בבית המעצר (שזה גיהנום לא מהעולם הזה) אבל מה יקרה עכשיו עם הקידוש שתכננו לקיים במאהל הימין, קנינו מלא דברים, אנשים יגיעו מרחוק ולא יהיה כלום? ככה זה היה נראה.

בסוף הוסכם שנשתחרר ונגיע לחתום במוצ"ש, כמובן לא לפני שנתחייב לקבל הרחקה? ושימו לב! לא רק מבלפור כמו שהשמאלנים שנעצרים בהפגנות מקבלים, אצלנו ההרחקה כללה גם מקומות לא הגיוניים כמו כל רחוב עזה, כיכר פריז, וגן העצמאות, פשוט ניצול ציני ומגעיל של המשטרה שהשתמשה כמו השמאלנים בשבת כדי לסגור סוף סוף את החשבון עם מארגני ההפגנות נגד השמאל.

לא הייתה ברירה ונאלצנו לקבל את הדרישות הדרקוניות של המשטרה שחושבת שהיא הצליחה כעת להשבית את הפגנות הימין בשבועיים הקרובים.

הניסיון המגעיל-דוחא הזה של המשטרה לסתום לימין את הפה לא הולך לקרות!!! בשעות הקרובות נחליט אם אנחנו פותחים מאהל מורחקים בנקודה חדשה בסמיכות לבית רוה"מ, או בת"א מול הבית של אהוד ברק, ונדאג שיהיה שם שמח!!!.

השמאל משתולל ומסית , והמשטרה מתעללת באנשי ימין. אנחנו לא ניתן להם לשבור אותנו!.

--

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה:

מדובר בפרסום חלקי ומעוות שאינו מציג כלל את מה שקדם למעצר והוביל אליו. שוטרים שנכחו במקום, הבחינו בוויכוח שהתגלע בין הצדדים והתפתח לדחיפות ותקיפה הדדית, ועל כן הם נאלצו לחצוץ ביניהם ולהרגיע את הרוחות. בשלב זה, לאור המשך גידופים בין הצדדים, הוחלט לעכב אותם לתחנה בחשד לתקיפה. אחד מהחשודים שהנו כותב הפוסט, סירב בתחילה לבקשתם של השוטרים להזדהות, ולאחר מכן סירב גם לעיכוב, דבר שלא הותיר לשוטרים ברירה, אלא לעצור אותו, ולהביאו לחקירה יחד עם האחרים בחשד לתקיפה. בניגוד מוחלט לנטען, בסיומה של החקירה שוחררו כלל החשודים בתנאים מגבילים דומים.

משטרת ישראל תמשיך לפעול ולאפשר לכל אדם את חופש המחאה, בשוויוניות, ללא משוא פנים וללא קשר לנושא המחאה או זהות המוחים. משטרת ישראל תמשיך לפעול ולאפשר לכל אדם את חופש המחאה, בשוויוניות, ללא משוא פנים וללא קשר לנושא המחאה או זהות המוחים.