יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין צילום: Yonatan Sindel/Flash90

על רקע העליהום התקשורתי נגד משרד הבריאות שגיבש מתווה לכניסת אלפי תלמידים מחו"ל, טוען שר הבריאות יולי אדלשטיין כי התכנית אינה כוללת רק תלמידי ישיבה חרדים והיא אף מלווה בתוכנית בידוד מוקפדת.

"הגיעו לי מים עד כאן בגלל השנאה כלפי החרדים בכל דבר", אמר השר אדלשטיין בראיון לתכנית 'אופירה וברקוביץ' בחדשות 12.

בדבריו הסביר את הרציונל העומד מאחורי התוכנית. "אני פותח באמת אחרי התלבטויות רבות, חודשיים של דיונים עם רשות ההגירה וכל הצוות המקצועי במשרד. אני פותח אפשרות לאותם מוסדות שיש שם תלמידים מחוץ לארץ ושיש להם אפשרות לעשות להם בידוד בפנימיות".

השר אדלשטיין הבהיר כי רוב הנכנסים לארץ במסגרת המתווה שגובש כלל אינם חרדים. "זה כמו תוכנית 'מסע' שבה אלפי צעירים שמגיעים לארץ, או תוכנית 'נעלה' המיועדת לאלפי תיכוניסטים, סטודנטים בכל האוניברסיטאות, אברכים בישיבות וישיבות הסדר, האברכים והישיבות הם רק חלק מהאלפים שיכנסו לארץ בעקבות אישור המתווה".

"חבל שאין לי פה את הטלפון להראות לכם את הברכות שקיבלתי מיו"ר הסוכנות, מתכנית נעל"ה, 'תודה רבה הצלת את הציונות, הצלת את המוסדות'", הוסיף.

"למחרת אני פותח את העיתון ורואה כותרת ענקית 17,000 אברכים לארץ, הצלחה של דרעי וליצמן, נמאס לי מזה. פשוט נמאס לי, זה אנטישמיות לשמה, אנשים שכותבים את כל זה יודעים יותר טוב ממך וממני, הם עושים את הדברים האלה בכוונה".

שר הבריאות טען כי מדובר באנטישמיות. "זה ממש מריח לי שהיהודים האלה מפיצים מחלות, אין לי שום הסבר אחר".

מבקרי התוכנית ניסו לטעון כי יש לחייב רק את בחורי הישיבות בבידוד. "הם כולם יעשו בידוד", הבהיר. אשר לדיווחים לפיהם האברכים ישהו ב'בידוד מקוצר', אמר השר כי זה לא נכון ו"מי שרשם את הדברים האלה הוא פושע".