חידון הרמב"ם היומי לבנות. ארכיון
חידון הרמב"ם היומי לבנות. ארכיון צילום: עודד אנטמן

מאות מנהלי מוסדות בחמ"ד ורכזי הרמב"ם היומי שלחו מכתב לח"כ הרב רפי פרץ, שר ירושלים ומורשת, בבקשה להמשיך את תכנית לימוד הרמב"ם היומי במשרד החינוך.

במכתבם תיארו הכותבים את השפעות הלימוד על התלמידים וביקשו את עזרת השר בכדי להמשיך ולקיים את הכנית גם בשנת הלימודים הקרובה.

"הערך של 'לימוד תורה לשמה' הוא ערך עליון במוסדות החינוך המסמל התמסרות לתורה והעמקה בה, תוך הענקת ידע וחיבור. אנו מחויבים לעצמנו ולתלמידים המשך לימוד תוך מתן כלים, ספרים ועידוד באופן יומי", ציינו.

עוד הוסיפו כי התלמידים אשר התמידו בלימוד כל השנים "מצפים להמשך הלימוד החשוב. שנים של קביעות יכולות לרדת לטמיון אם לא נמשיך בלימוד".

בסיום מכתבם תיארו כי עוד חודש מתחילה שנת הלימודים "אך לצערנו עודכנו שמשרד החינוך מונע מפעילות הרמב"ם היומי לחזור לשגרה. אנו מבקשים ממך לפעול לחזרת הפעילות במהירות האפשרית".

על המכתב חתומים למעלה מ-140 מנהלי מוסדות בחמ"ד ורכזי הרמב"ם היומי, בניהם ראש ישיבת אורות יהודה אפרת, ראש ישיבה תיכונית זכרון יעקב, ראש יישבת אמי"ת כפר גנים, ראש ישיבת בנ"ע כפר הרא"ה, ראש ישיבת אורות הזורעים, ראש אולפנת הדר גנים, ראש אולפנת צפירה ועוד.

נזכיר כי בשבוע שעבר החל מחדש סבב הלימוד של הרמב"ם היומי, הנמשך שלוש שנים. הלומדים פתחו בפרק הראשון של ספר המדע של הרמב"ם, העוסק במציאות ה' וייחודו. אל הסבב החדש הצטרפו אלפי לומדים חדשים, באמצעות האפליקציה, הוואצאפ, שיעור קהילתי ועוד.

העצומה
צילום: יחצ
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו