גבעת המטוס
גבעת המטוסצילום: ערוץ 7

תנועת השמאל הקיצוני שלום עכשיו פנתה לראשי מפלגת 'כחול לבן', לראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ ולשר החוץ גבי אשכנזי בדרישה לעצור את המכרז לבניית 1077 יחידות דיור בשכונת גבעת המטוס שמעבר לקו הירוק בירושלים.

"מדובר בתכנית הרסנית שאם אכן תצא לפועל תחסום סופית את האפשרות לייצר רצף טריטוריאלי בין מזרח ירושלים לבית לחם, תסגור סופית את בית צפאפה כמובלעת בתוך ישראל ללא כל אפשרות לחיבור עם מדינה פלסטינית עתידית", כתבו לשניים בתנועת השמאל.

בשלום עכשיו מציינים כי "לא בכדי כבר בשלבי קידום התכנית הזו ישראל ספגה גינויים בינלאומיים מקיר לקיר ואישורה הסופי בספטמבר 2014 הטיל צל כבד על פגישת נתניהו עם הנשיא אובמה".

בתנועה הזכירו כי הבוקר פורסם כי 15 מדינות אירופאיות וביניהן צרפת, גרמניה,בריטניה, איטליה וספרד העבירו לממשלת ישראל גינוי רשמי ודרשו לעצור את המהלך.


בתנועה פנו לשניים והוסיפו: "כמי שנושאים בתפקיד ממלכתי בעל חשיבות מאוד גדולה, וחברים במפלגה שדיברה בכל מערכות הבחירות האחרונות על אחדות החברה הישראלית וחתירה לשלום עליך החובה למנוע את קידומה של התכנית ההרסנית הזו, כדי להתחיל ולו במעט בניסיון הריפוי של החברה הישראלית, וכדי להשאיר בחיים את הסיכוי להסכם בין ישראל לפלסטינים. וכפי שאמר מרדכי לאסתר: ומי יודע אם לעת כזאת הגעת למלכות".