נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: דוברות

סקר שביצע מכון דיירקט פולס ופורסם בחדשות 12 בדק למי יש את מרבית הסיכויים להיות ראש הממשלה הבא, במקומו של בנימין נתניהו.

שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה נפתלי בנט עם 28.3%, יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד עם 21.3%, הרמטכ''ל לשעבר גדי איזנקוט עם 13% בלבד. 33% השיבו ''אף אחד מהם''.

על פי סקר מנדטים שפורסם ביום שישי בעיתון ישראל היום, הליכוד מקבל 33 מנדטים אילו הבחירות היו מתקיימות היום. אחריו ובפער גדול יש עתיד־תל"ם בראשות יאיר לפיד עם 17 מנדטים. כחול לבן נותרת על מספר דו־ספרתי בסקר זה ומקבלת 12. יהדות התורה מקבלת בסקר 8 מנדטים, ש"ס 9.

מפלגת ימינה בראשות נפתלי בנט רושמת עלייה ל־12 מנדטים. מרצ עוברת עם 5 ואילו הרשימה המשותפת מקבלת 16. ישראל ביתנו זוכה ל־8 מנדטים.

מפלגות העבודה, דרך ארץ של יועז הנדל וצבי האוזר וגם גשר של אורלי לוי־אבקסיס מביטות על אחוז החסימה הרחק מלמטה. על פי הסקר, 7% ממצביעי הליכוד בעבר יצביעו הפעם לימינה. 34% ממצביעי כחול לבן עברו לתמוך ביש עתיד־תל"ם.

רוב הציבור סבור כי המפגינים מורכבים מכאלה שנפגעו ממשבר הקורונה וגם מפעילים פוליטיים המנצלים את המצב. כך השיבו 44% מהנשאלים. 25% סבורים כי המפגינים הם נפגעי המשבר, ואילו 21% חושבים כי מדובר בפעילים פוליטיים.

הסקר נערך באמצעות מכון "מאגר מוחות" בהנהלת פרופ' יצחק כ"ץ בקרב 505 נשאלים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל. טעות הדגימה המרבית היא %4.4 לכאן או לכאן.