הסתה מימין או הסתה משמאל? ערוץ כנסת

ההפגנות נגד ראש הממשלה נתניהו נמשכות מול ביתו והשיח בישראל הופך לאלים מיום ליום.

מזכ"ל מפלגת העבודה ערן חרמוני, ומנכ"ל ועורך ערוץ 7 עוזי ברוך התארחו היום (ראשון) לדיון בנושא ב'פרלמנט צהריים' בערוץ כנסת.

חרמוני טען כי אי אפשר להשוות את ההסתה מימין וטען כי יש מערך שלם של הסתה ולכן גם קרא לשר הביטחון להגדיר את ארגון לה-פמיליה כארגון טרור, "הכתובת על הקיר. שאף אחד לא יחכה לוועדת החקירה של אחרי".

ברוך אמר כי בימין רגילים לכך שהימין מדבר זו הסתה, אבל כשהשמאל אומר דברים דומים אז מדובר בעמדה לגיטימית, וטען כי השימוש בטענת ההסתה נעשית על מנת לקבל לגיטימציה להמשך הפגנות השמאל מול בית ראש הממשלה.

ברוך הוסיף כי אין בדבריו של נתניהו הסתה חמורה נגד המפגינים וכי זכות המפגינים להפגין. עם זאת, הטענה כי מדובר בהפגנות על רקע המצב הכלכלי בעקבות משבר הקורונה, מוכחות כלא נכונות כשרואים את אופי ההפגנות.

בהמשך התראיינה נגידת בנק ישראל לשעבר, קרנית פלוג, ותקפה את המענקים לכל אזרחי המדינה. ברוך הצטרף לביקורת וטען כי אין טעם לתת כסף לאנשים שלא נפגעו מהמשבר וגם תקף את החלטת הממשלה לתת דמי אבטלה במקום לעודד מעסיקים לשמור על העובדים שלהם.

חרמוני מתח ביקורת מהצד השני ואמר כי הגיע הזמן שראש הממשלה יבין ששגה במדיניות הכלכלית שלו שדגלה בהפרטה ובפגיעה והרעבת המגזר הציבורי. לטענתו המענקים הם בזכות שרי מפלגת העבודה וגוש כחול לבן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו