מיקי זוהר: אנחנו וכחול לבן - כמו זוג שרוצה להתגרש

יו"ר הקואליציה ח"כ זוהר: אם גנץ ונתניהו יחליטו שלא ממשיכים לקיים את הממשלה - צריכים לנסות להקים ממשלה חליפית או ללכת לבחירות

ערוץ 7 , י"ב באב תש"פ

מיקי זוהר
מיקי זוהר
צילום: Yonatan Sindel/Flash90     

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר התייחס ברשת כאן ב' למתיחות בין הליכוד לכחול לבן וניבא את התרסקות הקואליציה בטווח הקרוב.

"תהום פעורה בינינו לבין כחול לבן בהרבה נושאים ברמה אידאולוגית. הדבר משול לזוג שרוצה להתגרש, מרגיש שאוטוטו נכנסים לרבנות וחותמים על הגט. התחושה שיש כרגע היא שלא משנה מה נעשה - זה עומד להסתיים בינינו לבין כחול לבן", אמר זוהר.

זוהר המשיך ותיאר את שבריריות הממשלה: "לכל החלטה שאנחנו מקבלים יש מחיר. בגלל שאין כרגע יציבות קואליציונית - ההידרדרות הזאת רק תלך ותימשך. ככל שאנחנו מעבירים את הזמן, אנחנו לא מצליחים לתפקד כקואליציה טובה".

"היום הגענו לנקודה הכי גרועה מיום הקמת הממשלה. אנחנו בצומת קריטית שבה צריך להכריע לאן פנינו מועדות. אם גנץ ונתניהו יחליטו שלא ממשיכים לקיים את הממשלה - צריכים לנסות להקים ממשלה חליפית או ללכת לבחירות", הוסיף ח"כ זוהר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שביקר היום במרכז השליטה בבית החולים שיבא, קרא ''להעביר תקציב מהר ולהזרים כסף לכלכלה, ובהמשך יהיה תקציב לשנה שתבוא. אין שום סיבה שהדבר הזה לא יתבצע, לא צריך להתנות את העברת התקציב בשיקולים פוליטיים".

''כדי להתגבר על המשבר הכלכלי צריך להזרים עכשיו, לטווח מיידי, כסף לתקציב של שלושה חודשים. אנחנו לא יודעים איך תיראה התמונה הכלכלית בטווח ארוך יותר'', הדגיש נתניהו.