אצטדיון טוטו טרנר. מושבת
אצטדיון טוטו טרנר. מושבת צילום: באדיבות אתר האצטדיון טוטו טרנר

צרות באות בצרורות, כך גורס המשפט שתורגם ונראה כי בכל הקשור לאוהדי הפועל באר שבע ולמי שנושאים בעול הכלכלי של הקבוצה, המשפט מתאים בדיוק גם לשפה העברית.

אחרי שבעלת הבית אלונה ברקת עזבה את המועדון, הקבוצה סיימה רק במקום הרביעי בטבלת ליגת העל בכדורגל, אמנם עם גביע אבל בלי קהל בשל התפרצות נגיף הקורונה, היום (ראשון) חטפה הפועל באר שבע מכה כלכלית נוספת.

כזכור, לפני חודש וחצי, ב-17 ביוני הודיעה החברה הכלכלית האמונה בין היתר על תחזוק ופיקוח האצטדיון העירוני החדש שנבנה רק לפני חמש שנים, אצטדיון טוטו טרנר כי בהמשך לבדיקות אחזקה תקופתיות שגרתיות, ישנם ליקויים קשים בגג האצטדיון.

בכדי לנסות ולהיערך כראוי ולהבין את משמעות הליקויים נשכרו שירותיה של חברה מומחית בעלת שם בתחום שהתבקשה לבצע סקר מקיף בכדי לקבל תמונת מצב לגבי קירויו של האצטדיון שבעלותו השוקעו למעלה מ-220 מיליון שקל.

בתחילה אמרו האחראים כי ישנו צורך בביצוע תיקון שיכול אף להתרחש בתוך זמן קצר, זאת מתוך כמובן למען הזהירות והצורך לשמור על בטיחות ושלום ציבור המשתמשים באצטדיון, ובאר שבע סיימה את עונת 2019/20 בליגת העל בכדורגל רחוקה מביתה - כשהיא מאחרת באצטדיון העירוני הישן שבאשדוד.

היום הודיע ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ' כי אין מנוס מלהסיר את גג האיצטדיון שגם כך הסב נזק כלכלי רב למועדון ולעיר כשזה מנע מהדשא לצמוח כראוי. משמעות הדבר היא כי גם במידה שאוהדי הכדורגל ישובו למגרשים ולתמוך בקבוצתם, אוהדי באר שבע יצטרכו להצפין בכדי לעשות זאת כשבאר שבע לא צפויה לשוב ולשחק במגרשה הביתי עד לסיום העונה הבאה.

בהודעתו אמר ראש העיר דנילוביץ' כי הצוות המקצועי בראשות המהנדס -קונסטרוקטור הבכיר, ישראל דוד, הגיש בסוף השבוע לעירייה את תמצית חוות הדעת ההנדסית.

"בהתאם לחוות דעתו החד משמעית, לאור הליקויים הרבים שנתגלו בגג, קיימת סכנה ממשית ליציבותו ולפיכך המלצתו היא ברורה - יש לפרק את הגג וככל שיוחלט בהמשך, להקימו מחדש.

כפי שהבהרנו, בטיחותם ושלומם של הבאים לאיצטדיון והמשתמשים בו היא אשר עומדת, בראש ובראשונה לנגד עינינו ולכן, אנו מחוייבים לפעול בהתאם לחוות דעתו, בהקדם האפשרי", אמר דנילוביץ'.

נציין כי פירוק גג האצטדיון ימנע את קיום המשחקים ככל הנראה בעונה הקרובה בשל העובדה כי יצטרכו שם להתקין את התאורה מחדש, שכן התאורה הייתה מחוברת לגג אותו יצטרכו לפרק.

"תושבים ואוהדים יקרים, אין ספק שמדובר בכשל מקצועי חמור ומרגע שהנושא הובא לידיעתנו, אנו פועלים בנחישות בפן המקצועי, לתיקון ולהשמשת האיצטדיון ובהליך המשפטי כנגד האחראים למצב. אנו מעדכנים באופן שוטף ובשקיפות מלאה את ראשי המועדון ואת נציגי ארגוני האוהדים וקשובים לצרכים שמועלים על ידם.

צר לנו מאוד שזהו המצב ואנו מבינים את ההשלכות הלא פשוטות, אבל מחובתנו להתמודד באופן מקצועי ומהיר, ככל האפשר", אמר דנילוביץ'.

נראה שאחרי כל המכות הכלכליות שבאו על באר שבע, ייקח עוד זמן רב עד שיחזרו לצמרת טבלת ליגת העל בכדורגל.