אבוקדו
אבוקדו צילום: אורי לנץ. פלאש 90

האבוקדו הוא אחד הפירות הפופולאריים בישראל. לפי הערכות, הישראלי הממוצע צורך 6-8 ק"ג אבוקדו בשנה לנפש.

סגולותיו הבריאותיות, זמינותו ונגישותו (נמצא ברשתות השיווק, במרכולים ואצל הירקנים לאורך כל השנה כמעט) וכמובן הטעם שלו הפכו אותו לפופולארי עבור רבים.

התקופה הנוכחית (סוף יולי ותחילת אוגוסט) נחשבת לעונת מעבר בין ה"ריד", הזן האחרון של העונה הקודמת, לבין הזנים המוקדמים של העונה החדשה, ועל כן מזהירה מועצת הצמחים את הצרכנים שלא לרכוש אבוקדו בוסר, בעיקר מזן "גליל", שמוצא את דרכו לשווקים ולחנויות בטרם הבשיל.

ראובן דור, יו"ר שולחן האבוקדו במועצת הצמחים, מסביר כי "לאור ניסיון העבר, פנינו בתקופה האחרונה למגדלי ומשווקי האבוקדו וחידדנו את מועדי ומדדי ההבשלה והקטיף במטרה למנוע הגעת פרי בוסר לשווקים. לצערנו, המצוקה הכלכלית אותה אנו חווים במשבר הקורונה, כמו גם הביקוש הגדול של הצרכנים לאבוקדו, גורמים לכך שמספר מגדלי אבוקדו מסוג 'גליל' לא עמדו בפיתוי ומשווקים בימים אלה למכירה פרי מוקדם שלא יבשיל ויאכזב את הצרכנים".

"אנו ממליצים לא לקנות אבוקדו מסוג 'גליל' שנקטף לפני ה-20 באוגוסט, ובמקביל - מבקשים מאותם חקלאים לחדול מהמעשה באופן מיידי. מעשה זה פוגע קודם כל בצרכנים, ובנוסף – גורם נזק גם למגדלי האבוקדו ההוגנים, שהם כמובן הרוב המכריע של המגדלים", הוסיף דור.

אז איזה אבוקדו כדאי לקנות? לדברי דור, "למרות שהוא בסוף העונה, ניתן למצוא עדין על המדפים אבוקדו מזן ריד שמתאים למאכל. בסוף אוגוסט יהיו פירות בשלים מזן גליל על המדפים, ובשלהי חודש ספטמבר יצטרף גם אבוקדו מזן אטינגר. בנובמבר ואילך יצטרפו זנים רבים נוספים - פוארטה, האס, פינקרטון, ארד ונוספים".

ארנה סנדל, מנהלת איכות וסטנדרטים בענף הפירות במועצת הצמחים, מוסיפה "האבוקדו נחשב לפרי מבוקש מאוד, שאין אפשרות לדעת את רמת בשלותו ומוכנותו לקטיף ללא בדיקת מעבדה. בימים האחרונים דווחנו על גניבות של פרי ממטעים באזורים שונים בארץ ואין ספק כי הפרי ימצא את דרכו לשווקים. אנו ממליצים לצרכנים: חפשו על המדפים את הפרי המסומן והממותג; חקלאי המסמן את תוצרתו אחראי לאיכותה".