עמיר פרץ מחמם מנועים לתפקיד הבא?

לטענת גורמים במפלגות החרדיות, השר פרץ נועד עמם וניסה לשכנעם לתמוך בו במועמדותו העתידית לתפקיד נשיא המדינה הבא. פרץ: לא עוסק בזה

מיכל לוי , י"ג באב תש"פ

עמיר פרץ מחמם מנועים לתפקיד הבא?-ערוץ 7
עמיר פרץ
צילום: גדעון שרון, לע"מ

שר הכלכלה עמיר פרץ מחמם מנועים לקראת התפקיד הבא? לטענת גורמים במפלגות החרדיות, השר פרץ נועד עמם וניסה לשכנעם לתמוך בו במועמדותו העתידית לתפקיד נשיא המדינה הבא. כך דווח הבוקר (שני) ב'כאן חדשות'.

השר פרץ מסרב להתבטא פומבית בנושא וטוען כי אינו עסוק בכך, אולם על פי הדיווח, חברי כנסת מהמפלגות החרדיות טענים כי פרץ החל לקבוע שורה של פגישות בנושא ובהן הוא מסביר כי הוא היחיד שיוכל לאחד את העם, לשמור על ממלכתיות וגם טוען שהוא מקובל על רוב המפלגות.

ח"כ יעקב אשר מיהדות התורה אישש את הדברים בראיון לגלי צה"ל. "עמיר פרץ פנה אליי במסדרון בקשר לנשיאות, לא בשיחה רשמית. זה לא סוד שהוא רוצה את התפקיד. לא תמיד הסכמנו אבל בסך הכל לסיעות החרדיות יש יחסים טובים עם עמיר. מוקדם לקבל החלטה במי נתמוך".

מי שעוד בודק אופציות לקראת אפשרות של התמודדות על התפקיד הוא השר וחבר הכנסת לשעבר, יצחק הרצוג, יו"ר הסוכנות היהודית, אשר בודק מול חברי כנסת את סיכוייו להיבחר לתפקיד נשיא המדינה.

הבחירות לנשיאות צפויות להיערך בחודש יוני 2021, לקראת סיום כהונתו בת שבע השנים של הנשיא ראובן ריבלין בחודש יולי 2021. מועד הבחירות ייקבע על ידי נשיאות הכנסת ה-23, אז תתכנס מליאת הכנסת ותבחר בהצבעה חשאית מאחורי פרגוד את הנשיא ה-11 של מדינת ישראל.

מלשכתו של השר פרץ נמסר כי הוא "עסוק כולו בפעולות למען הציבור הישראלי שמצוי במשבר כלכלי חברתי קשה מאוד. השר מקדם ומנהיג גיבוש מסלולי תעסוקה למובטלים, דוחף ליישום המודל הגרמני ולמתן דמי אבטלה לעצמאים. באשר לנושאים הציבוריים האחרים, השר יקבל את החלטותיו בזמן הראוי ובמועד הנכון".