אנטוורפן
אנטוורפןצילום: iStock

בעקבות התפרצות גל שני של קורונה בבלגיה, הרשויות בעיר אנטוורפן החליטו לחדש את ההגבלות על הפעילות ברחבי העיר.

בהחלטה של ישיבת ראשי העיר, המחוזות ושרי ממשלה, נאמר כי מצב התחלואה מציג אזהרה ההופכת את המדינה לאדומה.

"המצב האפידמיולוגי באזור אנטוורפן מאלץ אותנו למרבה הצער לנקוט בצעדים נוספים, בנוסף לאמצעים הנוספים שנקטה המועצה לבטחון לאומי, שמטרתם לעצור את נגיף הקורונה, אך הצעדים הם עם השפעה מינימלית ביותר על הכלכלה של ארצנו".

עוד נאמר בהוראות כי "אמצעים אלה נועדו כדי לארגן מחדש את חיי החברה באופן דרסטי בשבועות הקרובים, מקרי החולי ידועים לנו, אנו השגנו את כל המידע הדרוש, ונמשיך להשתמש במידע בעתיד, אם יופיעו מקורות או מגמות נוספות, אנו נוכל לנקוט בצעדים חדשים וממוקדים במידת הצורך".

"לאחר החלטה ראשונית של כל ראשי הערים, שכבר הצליחו לנקוט בצעדים לעצירת הנגיף, ההוראות החדשות ייכנסו לתוקף באופן מיידי, המחוז תחת עוצר, חיי החברה הציבורית נעצרים בין השעות 23:30 ועד 6.00 בבוקר, כולם חייבים להיות בבית בשעות הללו למעט נסיעות הכרחיות, לעבודה ומחוצה לה, או בית החולים".

"בתי קפה ומסעדות נסגרים בשעה 23:00 בלילה, חבישת מסכות במחוז אנטוורפן מעל גיל 12 תהיה חובה ברשות הרבים ובמקומות בהם לא ניתן להבטיח את המרחק הפיזי – מטר וחצי. חובה זו אינה חלה בזמן אכילה ושתיה ובמרחב הפרטי".

"בכל בתי הקפה והמסעדות יש להבטיח את המרחק הפיזי מטר וחצי בין האנשים בכל עת, רישום פרטני הוא חובה, יש לשמור מידע זה למשך ארבעה שבועות, במסעדות ובתי קפה הישיבה בשולחן מוגבלת למספר אנשים או קבוצה המורכבת מבני אותה משפחה יכולה לשבת יחד".

יש לציין כי בבלגיה לא היתה דרישה לעטות מסכות, כעת זו הפעם הראשונה שמחוז אנטוורפן ידרוש מהאנשים לעטות מסכה.

משטרת המחוז באנטוורפן הדגישה בשיחות לא רשמיות עם נציגי הקהילה היהודית כי בשלב ראשון היא לא תאכוף את הכללים החדשים ורק לקראת אמצע השבוע הקרוב תחל באכיפה וכדי לאפשר זמן הסתגלות לכללי החדשים.

להחלטות השפעה מיידית על עשרות חתונות שתוכננו להתקיים בשבוע הקרוב וחלק גדול מהמשפחות החליטו לצאת מאנטוורפן ולערוך חתונות בהולנד השכנה שם אין לפי שעה אין הגבלות מחמירות.

כמו כן משפחות רבות המבקשות לצאת ולהתאוורר, עושות זאת מחוץ לגבולות המדינה, בהרי אוסטריה ושווייץ.