ח"כ מתן כהנא:
נתניהו איבד את הזכות המוסרית לעמוד בראשות הממשלה

"נתניהו לא ראוי להיות ראש ממשלה", אמר ח"כ כהנא. "הבא בתור שצריך להיות ראש ממשלה זה נפתלי בנט".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"ג באב תש"פ

נתניהו איבד את הזכות המוסרית לעמוד בראשות הממשלה-ערוץ 7
מתן כהנא
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ח"כ מתן כהנא (ימינה) אמר היום כי ראש הממשלה בנימין נתניהו "איבד את הזכות המוסרית לעמוד בראשות ממשלה".

"נתניהו לא ראוי להיות ראש ממשלה", אמר ח"כ כהנא ב'רדיו קול חי'. "נתניהו אחראי אישית לסיטואציה בה אנחנו נמצאים. ארבעה חודשים שהוא זרק לפח, זרק את אזרחי מדינת ישראל והכניס אותם למצב הנורא הזה".

לדבריו, "הבא בתור שצריך להיות ראש ממשלה זה נפתלי בנט. אני חושב שנתניהו איבד את הזכות המוסרית לעמוד בראשות ממשלה עם לאן שהוא לקח את מדינת ישראל".

תחילה אמר ח"כ כהנא: "אני רוצה להודות לקב"ה על הנס שנעשה לנו ואנחנו לא חלק מהקואליציה המטורללת הזאת. הקואליציה המטורללת שנוצרה כאן, עם המריבות הפנימיות שלהם והנקמנות האישית של ראש הממשלה, שהוא מוכן אפילו לקחת את המדינה לשאול תחתיות העיקר לא לחלק קרדיט לאנשים. אז תודה לאל שאנחנו לא חלק מהקואליצה הזאת".

חוסר האיזון במערכת המשפט, שלא טופל כראוי בכל שנות ממשלת נתניהו, הוא לדברי ח"כ כהנא "בגלל שבנימין נתניהו התגאה במטרייה האווירית שהוא מעניק לבית המשפט העליון. הוא תמיד יכל להגיד שזה בגלל משה כחלון, אבל בפועל אנחנו רואים שבמשך 25 שנה כל הזמן הליכוד מדבר ואף פעם לא עושה שום דבר".

"עכשיו, כשהמערכה המשפטית חורכת את שולי גלימתו של נתניהו, פתאום הליכוד נזכרו שכדאי לעשות שינויים במערכת המשפט", אמר. "זה דברים שאנחנו מדברים עליהם כבר שנים בלי קשר לנתניהו, אבל עובדה הם פשוט לא מסוגלים לעשות את זה. כחול לבן הולכים להם על הראש בכל מה שקשור לקואליציה, כל מה שכחול לבן הבטיחו לבוחרים שלהם קורה כל מה שהליכוד הבטיחו לא קורה".

לדבריו, "בכנסת יש רוב מוחלט של חברי כנסת שחושבים שצריך לחוקק פסקת התגברות. פסקת התגברות זה דבר מאוד ממלכתי, זה מקובל בדמוקרטיות איתנות ויציבות לפחות כמו מדינת ישראל. אני חושב שבית המשפט העליון הוא מוסד קריטי, מוסד חשוב מאוד למדינת ישראל, הוא רק נמצא במקום מאוד לא מוצלח. הוא ניכס לעצמו סמכויות שאף אחד לא התכוון לתת לו וצריכים להחזיר אותו למקום שלו בצורה חוקית ונכונה. אני עושה את זה מתוך מקום של לתקן ולא ממקום של להרוס".

לשאלת המראיין מה יקרה אם וכאשר 'ימינה' תקבל הצעה מפתה להיכנס לקואליצה תחת ראש הממשלה נתניהו ענה כהנא כי "אין לנו מה לחפש תחת ראש ממשלה כזה שמונע משיקולים אישיים, שיקולים של אגו ונקמנות אישית, שיקולים שהוא לא רוצה אף אחד אחר מצליח ומציל את מדינת ישראל. אין לנו מה לחפש תחת ראש ממשלה כזה".