רואה חשבון
רואה חשבון צילום: iStock

בעקבות משבר הקורונה והצורך בשמירה על ריחוק חברתי, אישרה רשות המיסים לכל רואי החשבון להשתמש במערכת החתמה דיגיטלית מרחוק לצורך החתמת לקוחות על מסמכים ודו"חות אונליין בקלות ובמהירות.

ההחלטה פוטרת את הלקוחות מהתייצבות אצל רואי חשבון לצורך חתימה על טפסים או דו"חות. לשכת רואי החשבון בישראל מעניקה לחבריה הטבה – שימוש חינם במערכת 2SIGN לחתימה ירוקה.

2SIGN היא חברת תוכנה שהוקמה ב-2018 מתוך הצורך לשפר ולייעל את תהליכי ההחתמה והמילוי של טפסים ומסמכים עבור עסקים וארגונים מכל התחומים.

2SIGN היא מערכת אינטרנטית מבוססת ענן, המיועדת להחתמת לקוחות, ספקים או עובדים על מסמכים אונליין בקלות ובמהירות. המערכת חוסכת את התהליך הארוך של שליחה, הדפסה, סריקה ושליחה בחזרה של מסמכים.

באמצעות המערכת, המסמכים נשלחים לחתימה קלה ומהירה ולמילוי פרטים דרך קישור מאובטח באמצעות מייל, הודעת SMS או הודעת וואטסאפ.

רו"ח יורם שיפר, אחד הבעלים של חברת 2SIGN ושותף מנהל במשרד רואי חשבון "זיו שיפר ושות'". אמר כי ההחתמה הדיגיטלית חוסכת בזמן ובאמצעים, מעודדת את המגמה הירוקה של 'משרד ללא נייר' עקב ביטול הצורך בהדפסות אינסופיות והופכת את כל תהליך ההחתמה למהיר, קל, פשוט וידידותי, הן לרואה החשבון והן ללקוחותיו.

הוא הוסיף, "המקצוע שלנו, רואי החשבון, הוא מקצוע עתיר טפסים. רואה חשבון מבזבז זמן יקר בשליחה וקבלה של מסמכים לחתימה. העובדה ש'בזכות' הקורונה, אישרה רשות המיסים לראשונה לנו, רואי החשבון, להשתמש בהחתמה דיגיטלית ולפטור את הלקוחות שלנו מלהגיע פיזית למשרדים לצורך חתימה, היא צעד מהפכני, משמח מאד, סוג של נקודת אור במשבר המתמשך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו