בית כנסת. אילוסטרציה
בית כנסת. אילוסטרציהצילום: ISTOCK

לקראת חגי תשרי, פנה השר לשירותי דת הרב יעקב אביטן לראשי הערים, רבני הערים והקהילות וראשי מועצות דתיות: "הימים הנוראים מתקרבים, חובה על כולנו להירתם ולסייע להמוני יהודים לשמוע קול שופר ולהשתתף בתפילות ראש השנה ויום הכיפורים".

בפניית השר לראשי הערים נכתב כי יש "לסייע באיתור והקצאת מקומות תפילה עבור מניינים מצומצמים מצומצמות, כמו כיתות לימוד בבתי ספר, מתנ"סים וחללים נוספים הכוללים מיזוג ותנאים ראויים עבור שהייה ממושכת ועל פי ההנחיות".

השר אביטן קרא לראשי מועצות דתיות: "לסייע במחזורי תפילה, שופרות, טליתות וכו' וכל הדרוש כדי לאפשר קיום מנייני תפילות רבים".

בפניית השר לרבני הערים והקהילות ביקש "להכשיר כבר מעתה חזנים ובעלי תפילה רבים, כמו גם תוקעים בשופר, שיוכלו לעבור לפני התיבה במניינים הרבים ולערוך את התפילות כראוי".

השר אביטן חתם את מכתבו: "אחיי ורעיי, תקופה זו של נגיף הקורונה יוצרת אתגרים רבים בכל תחומי החיים. חובתנו כמנהיגי ציבור לדאוג גם לצרכים הדתיים של המוני העם, שרבים מהם נוהגים לפקוד את בתי הכנסיות בימים הנוראים לשמוע קול שופר ולשאת תפילה. עלינו לגייס את כל המשאבים כדי לאפשר לציבור להגיע ולהתפלל על פי ההנחיות, ובזכות מאמצים אלו נזכה שהקב"ה ישמע את התפילה הנאמרת בראש השנה ויום הכיפורים 'אבינו מלכנו, מנע מגיפה מנחלתך', אמן כן יהי רצון".