איך לא לאבד את הכסף שלך על ביטוחים

מדוע אנשים רבים מוציאים כספים עודפים על פוליסות ביטוח מיותרות וכיצד ניתן להתמודד עם התופעה? כל זאת ועוד בכתבה הבאה.

תוכן שיווקי , י"ג באב תש"פ

איך לא לאבד את הכסף שלך על ביטוחים-ערוץ 7
ביטוחים
iStock

עבור רבים מאיתנו מעקב וניהול של עניינים כספים ותהליכים בירוקרטיים הוא נושא סבוך.

מסיבה זאת אין זה מפליא שלא פעם אנשים רבים יעשו טעויות לאורך הדרך, יזניחו את הטיפול בנושאים אלו או אפילו ימנעו לחלוטין מלעסוק בהם. גם אנשים מסודרים עשויים להיות מושפעים מתכונה אנושית זאת שכן התנהלות כושלת של קרובי משפחה או מעסיקים קודמים עשויה לעלות לנו ולגרור הפסדים כספים משמעותיים.

אחד התחומים בהם תופעה זאת באה לידי ביטוי הוא תחום הביטוח. מדוע אפוא אנשים רבים מוציאים כספים עודפים על פוליסות ביטוח מיותרות וכיצד ניתן להתמודד עם התופעה? כל זאת ועוד בכתבה הבאה.

מדוע רבים מאיתנו מוציאים יותר מידי כסף על ביטוח

אין כל ספק כי רכישת פוליסת ביטוח היא מהלך חיוני אשר תוכנן על מנת להגן עלינו מפני אי וודאות וסיכונים אפשריים וויתור על שירותים שכאלה אינו מהלך מומלץ כלל. בהתאם לכך שוק הביטוחים בישראל מגלגל סכומים גבוהים ביותר, כך למשל על פי נתוני משרד האוצר ב- 2015 הציבור בישראל הוציא למעלה מ-35 מיליארד ש"ח על ביטוחי חיים, כ- 18 מיליארד ש"ח על מוצרי ביטוח כללים וכ- 10 מיליארד ש"ח על פוליסות ביטוחי בריאות.

כיוון שמדובר בשירות אשר רלוונטי לכל חלקי האוכלוסייה ובהיקפי סכומים גדולים במיוחד ניתן היה לצפות שמדובר בתחום מוסדר מאוד אשר לא מותיר הרבה מקום לטעויות אך למרבה הצער לא כך הדבר. עם השנים חתימה על פוליסות ביטוח נעשו עניין יותר נגיש ופחות מורכב. מצד אחד ניתן לטעון שמדובר בתופעה חיובית שכן על פניו המעבר בין חברות הביטוח השונות מרגיש כעת יותר בר ביצוע והלקוחות של חברות הביטוח השונות אינם "לקוחות שבויים" אלא לקוחות שחופשיים לעשות סקר שוק ולעבור לפוליסת ביטוח יותר מתאימה בכל עת.

עם זאת במקרים רבים המעבר אינו מתבצע כראוי ולכן כיום מרבית אזרחי המדינה נמצאים במצב שבו הם מבוטחים עבור אותו כיסוי בשתי חברות ביטוח שונות. מצב שכזה נקרא "כפל ביטוחי" ולמעשה לקוח של פוליסות ביטוח שנמצא במצב זה משלם כפול על אותו שירות. במידה ואותו לקוח תובע את חברות הביטוח לנזקים הן למעשה מתחלקות בעלות הכיסוי שמגיעה לו.

איתור כפילויות בביטוח בעזרת משרד האוצר לעומת איתור באמצעות חברה פרטית

על מנת להתמודד עם התופעה הנרחבת של "כפל ביטוחי" משרד האוצר הקים שירות בשם "הר הביטוח" שמטרתו לסייע לכל אזרח בישראל לאתר כפילויות אלו. כל אזרח שמעונין בשירות מזין את מספר תעודת הזהות באתר ייעודי שהוקם למטרה זאת ומקבל רשימה הכוללת את רשימת הביטוחים שיש לו ובאילו חברות ביטוחים אלו נמצאים.

הר הכסף

שירות הר הביטוח של המדינה נוצר לאחר שירות הר הכסף שאיתו ניתן לאתר כספים אבודים שנמצאים בקופת של המדינה. כספים אלו הם בעצם חשבונות פנסיה רדומים שטרם ביקשו לממשם. בשנה הראשונה של הפעילות של יוזמת "הר הכסף" התבצע צמצום של כ- 15% מכלל החסכונות הרדומים המתורגמים לבערך כ - 6 מיליארד שקל שהוחזרו לבעליהם. לביצוע בדיקה בהר הכסף היכנסו לאתר: https://silver-mountain.co.il.

על שירות הר הביטוח

שירות שכזה בהחלט חוסך מהאזרחים את הטרטור הרב שכרוך בפניה פרטנית למגוון רחב של חברות ביטוח אך הבעייתיות בו טמונה בכך שהוא אינו מספק שום מידע שימושי מעבר לכך. אזרחים שירצו לדעת מידע נוסף יאלצו לפנות לכל חברת ביטוח באופן נפרד על מנת לקבל מידע נוסף. לעיתים קרובות מדובר בתהליך ממושך והמידע המתקבל אינו תמיד נגיש וקריא לאנשים ללא רקע מקצועי בתחום.

פנייה לשירות של "הר ביטוח" באופן פרטי הופכת את התהליך של איתור כפילויות הכיסוי בפוליסות השונות לפשוט וקל. בעת פנייה למשרד האוצר המידע הזמין לפונים מסתכם בשם חברת הביטוח, תקופת הביטוח, מספר הפוליסה וגובה הפרמיה. לעומת זאת, כאשר פונים ל"הר הביטוח" בצורה פרטית תקבלו מידע מקיף ומעמיק גם לגבי סכום כיסוי הביטוח, קיומן האפשרי של כפלי ביטוח ומידע על פוליסות מקוריות. כמו כן, פנייה ל"הר הביטוח" בצורה פרטית כולל גם שירות של אפיון צרכיהם האישיים של הפונים, וליווי על ידי גורם מוסמך שזמין לכל שאלה שעלולה לעלות לכם ויוכל לייעץ לכם לגבי עריכת שינוים בביטוחים הקיימים בכדי להוזיל עלויות מיותרות.

איך עובד תהליך האיתור בעזרת "הר הביטוח" באופן פרטי

בעזרת השירות הפרטי של "הר הביטוח" ניתן לאתר מידע על ביטוחי בריאות, ביטוחים סיעודיים, ביטוחי רכב, ביטוחי חיים, ביטוחי מחלות וביטוחי עסקים וכל זאת ללא עלות – חינם לחלוטין. בדומה לתהליך באתר של משרד האוצר, על מנת לקבל את השירות עלייך להיכנס לאתר של הר ביטוח ולהזין את הפרטים האישיים לרבות מספר תעודת זהות ותאריך ההנפקה של תעודת הזהות שלך.

לאחר מכן נציגנו פונים מטעמך לכל חברות הביטוח על מנת לאתר כל פוליסה על שמך שעשויה להיות לך אצלם. הצוותים שלנו יודעים לאתר את כל המידע הרלוונטי בעניין הביטוחים שלך לרבות מידע על עלויות, גובה הביטוח וכדומה. אחרי שכל המידע הרלוונטי נמצא אנו עורכים עבורך דוח מקיף ומפורט אשר כולל רשימה של הביטוחים הקיימים שלך והמלצות כיצד לפעול בהמשך.

ישנה אפשרות לערוך פגישה עם סוכן מומחה בעל רישיון בתחום אשר יוכל לספק לכם הסבר מעמיק על תוכנו של הדוח. בעזרת שירות מקצועי ומסודר שכזה ניתן לחסוך בין כמה מאות לכמה אלפי שקלים ולהשכיל כיצד להימנע מכשלים שכאלו בהמשך הדרך.

אומנם תחום הביטוח לעיתים עשוי להיראות מורכב ומאיים, אך אם תדאגו לקבל את העזרה הנכונה תוכלו לפשט את התהליך ולחסוך הרבה מאוד הוצאות מיותרות וטרטורים מייגעים. בעזרת פנייה לשירות של "הר ביטוח" באופן פרטי תבטיחו שאיתור הכפילויות המיותרות בפוליסות שלכם יהיה קל, אפקטיבי ומהיר.