40 תלמידים מחו"ל נחתו בנתב"ג
40 תלמידים מחו"ל נחתו בנתב"ג צילום: ישיבת הכותל

"טיסת אלול" של ישיבת ההסדר בני עקיבא 'הכותל' נחתה היום (שני) בנמל התעופה בן גוריון ועליה כ-40 תלמידים חדשים שהגיעו לשנת לימודים בישיבת הכותל.

התלמידים מגיעים לישראל לאחר מאמצים של אנשי משרד הבריאות ולשכת שר הבריאות יולי אדלשטיין, יחד עם אנשי פרויקט "מסע", שפעלו להשיג לתלמידים את אשרות הכניסה לארץ בתקופה זו.

תלמידי הישיבה ישהו בידוד המאושר על ידי משרד הבריאות במבנה הישיבה שברובע היהודי בירושלים.

צוות הישיבה שקד על תוכנית חוויתית שתסייע לתלמידים החדשים לעבור את ימי הבידוד באווירה טובה, ובתחילת חודש אלול הם יוכלו, כאמור, להצטרף לקפסולות של שאר חבריהם לישיבה.

ב"זמן אלול" הקרוב צפויים להצטרף לישיבת הכותל למעלה מ-100 תלמידים חדשים לשיעור א', מתוכם כ-50 תלמידים מישיבות תיכוניות ברחבי הארץ וכ-50 תלמידים נוספים מהתפוצות.

ראש הישיבה הרב ברוך וידר אמר: "לאחר אלפיים שנות גלות איילת השחר ממשיכה לזרוח כאן ירושלים עיר הקודש בלב ליבה של מדינת ישראל ראשית צמיחת גאולתנו. החשש הגדול מאיסור הכניסה לארץ בתקופת קורונה מורכבת מתחלף בשמחה גדולה על הגעתם של תלמידנו והזכות הגדולה לחמוד תורה כאן בירושלים שבין החומות. גם בתקופת הקורונה, כל הדרכים מובילות לירושלים".

"אני מבקש להודות לכל הפועלים והמסייעים להצלחת המהלך", אמר מוטי ג'רבי מנכ"ל ישיבת הכותל. "השמירה על בריאותנו ובריאות תלמידנו עומדת בראש. אני שמח שמצאנו אוזן קשבת במשרד הבריאות ובמסע, אוזן שמבינה את החשיבות הציונית הגדולה שבהבאת בחורים לישיבת ההסדר הכותל. הפגישה עם לימוד תורה ציונית בירושלים ישפיע על המשך חייהם של התלמידים בארץ, בצה"ל ובתפוצות".

הרב ראובן טרגין, מרכז תוכנית בני חו"ל בישיבת הכותל, אמר: "בישיבה שלנו כשבאים לשנה בארץ, באמת נמצאים בארץ. הלימוד המשותף, המגורים והכלכלה המשותפים עם התלמידים הישראלים. המפגש החי והבין אישי עם רבני ירושלים שבין החומות יוצרים חוויה בלתי נשכחת שמחנכת לחיים של שליחות בתפוצות ובארץ ישראל בהמשך".

"בשנה זו משימתנו חשובה כפליים", הוסיף. "אנחנו נמצאים בתקופה היסטורית שבה ליהודים שאינם אזרחי ישראל אסור להגיע למדינת ישראל בעקבות מגפת הקורונה. יש לנו זכות גדולה בכך שקבוצה של עשרות בני ישיבת הכותל מחו"ל מצליחה ללמוד בירושלים בפועל ולא רק באמצעים טכנולוגיים".